Великий (Чистий) четвер: віруючі готуються до свята Пасхи

Сьогодні - Великий (Чистий) четвер: віруючі готуються до свята Пасхи

На тижні перед Пасхою для православних християн настає Великий (Чистий) Четвер. Під час богослужінь цього дня згадують одну з найважливіших євангельських подій: Тайну вечерю, на якій Іісус Христос омив ноги своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові та смирення. Згідно з Євангелієм, на Тайній Вечері Іісусом Христом був встановлений обряд Євхаристії – Святого Причастя.

З Великого Четверга і до неділі в усіх православних храмах церковні служби присвячуються спогадам про земні страждання Спасителя.

Євангельське читання Великого четверга пропонує нам опис Тайної Вечері, складений з розповідей усіх чотирьох євангелістів. У цей день за богослужінням замість «Херувимської пісні» та причасних віршів співається молитва: «Вечери Твоея тайныя днесь, Сыне Божий, причастника мя прими: не бо врагом Твоим тайну повем, ни лобзания Ти дам, яко Иуда, но яко разбойник исповедаю Тя: помяни мя, Господи, во Царствии Твоем».

Увечері звершується служба з читанням дванадцяти Страсних Євангелій. Ці уривки відкривають нам повну картину страшних страждань Спасителя. Віруючі стоять в храмі з запаленими свічками в руках. Після кожного читання Євангелія хор співає слова подяки: «Слава довготерпінню Твоєму, Господи!»

З Великого Четверга починаються приготування до Пасхи. Віруючим необхідно прийти до храмів, сповідатися та причаститися.

На початку Тайної Вечері Христос омив ноги Своїм учням, тим самим показавши приклад істинного смирення і служіння ближньому. У пам’ять про це у Великий четвер під час богослужіння в кафедральних соборах звершується чин умивання ніг: архієрей омиває ноги 12 священикам чи монахам.

За традицією, у Чистий Четвер прийнято прокинутися до сходу сонця та викупатись – символічно очиститися від гріхів та суєти. В оселі прибирають, печуть паски, фарбують яйця.

Спілка православних журналістівЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *