Президент Білорусі відвідав Україну і прийняв участь у заходах з нагоди 31-річчя Чорнобильської катастрофи

Президент Білорусі відвідав Україну і прийняв участь у заходах з нагоди 31-річчя Чорнобильської катастрофи

У річницю катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко прибув до України, відвідав ЧАЕС і зустрівся з Петром Порошенком.

Олександр Лукашенко і Петро Порошенко взяли участь у церемонії вшанування пам’яті загиблих ліквідаторів аварії та поклали квіти до пам’ятника Героям Чорнобиля. Президент Білорусі оглянув сховище відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), а також об’єкт «Укриття», де ознайомився з ходом робіт від початку будівництва старого саркофагу до зведення нового конфайнменту.

Президент Білорусі відвідав Україну і прийняв участь у заходах з нагоди 31-річчя Чорнобильської катастрофи

Петро Порошенко, що зустрічав високого гостя, зазначив, що трагедія на Чорнобильській АЕС стала найбільшою техногенною катастрофою в історії людства: «Що таке Чорнобиль для України? Це – майже 10% української території, яка зазнала страшного радіаційного ураження. Це – понад три мільйони людей так чи інакше постраждалих від цієї жахливої катастрофи, її безпосередніх чи віддалених у часі й просторі наслідків. Хочу наголосити, що п’ятсот тисяч з них – діти. Це – тисячі й тисячі людей з сотень сіл, селищ та міст, які покинули рідні домівки. Це – тисячі випадків спричинених радіацією онкологічних захворювань і смертей».

У своїй промові президент Білорусі Олександр Лукашенко сказав, що 26 квітня є скорботною датою не лише для українців і білорусів, але і для усього світу. Він нагадав, що Україна і Білорусь співпрацюють в низці проектів з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Однак, на його думку, потенціал співпраці двох країн використовується не в повному обсязі. Зокрема, президент Білорусі заявив, що з огляду на плани України  створити радіаційно-екологічний біосферний заповідник в Чорнобильській зоні відчуження Білорусь готова поділитися своїм досвідом у цьому питанні – адже в Республіці вже давно існує Поліський державний радіаційно-екологічний заповідник.

Петро Порошенко подякував президенту Білорусі за спільні зусилля, спрямовані на вирішення питання подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, на міжнародних площадках, у тому числі і в ООН. «Минулого року, саме за ініціативи Білорусі, Генасамблея ООН прийняла резолюцію про «Довготривалі наслідки Чорнобильської катастрофи», – зазначив він.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко зазначив, що його країна і надалі йтиме разом з Україною, привертаючи увагу світової спільноти до питання подолання наслідків аварії на ЧАЕС.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *