Петро Порошенко здійснив робочий візит до Республіки Білорусь

Петро Порошенко здійснив робочий візит до Республіки Білорусь

26 квітня, під час робочого візиту до Республіки Білорусь, Петро Порошенко разом із президентом Білорусі Олександром Лукашенком відвідав Свято-Михайлівську церкву. де помолився за мир та благоденство українського та білоруського народів. Єпископ Турівський і Мозирський Леонід подарував гостям ікони «Тайна вечеря», як символ єдності та злагоди християн. Петро Порошенко подарував єпископу ікону «Чорнобильський Спас», нагадав про події 31-ї давнини і зазначив, що подолати наслідки Чорнобильської катастрофи вдалося завдяки милості Божій.

Петро Порошенко здійснив робочий візит до Республіки Білорусь

Потім Петро Порошенко і резидент Білорусі Олександр Лукашенко обговорили широкий спектр питань двосторонньої співпраці. Порошенко зазначив, що у частині економічної співпраці Україна і Білорусь вийшли на непогані результати. «Динаміка зростання взаємного товарообігу у 2016 році свідчить про різке покращення економічної ситуації в Україні. А динаміка перших двох місяців цього року – ще більше багатообіцяюча», – заявив він під час спільної з президентом Білорусі заяви для представників ЗМІ.

Петро Порошенко здійснив робочий візит до Республіки Білорусь

Петро Порошенко також повідомив, що під час перегоаорів була досягнута домовленість про розширення ринків двох країн для товарів та послуг із України та Білорусі. «Ми чекаємо білоруські підприємства для участі в тендерах із будівництва доріг на території України, а українських будівельників чекають на різноманітних тендерах із будівництва на території Білорусі».

Під час зустрічі також було домовлено про співпрацю в гуманітарній сфері. Крім того, відбудеться засідання декількох робочих груп щодо секторальної співпраці. Під час переговорів українська та білоруська сторони домовилися про взаємодію в галузі енергетичної безпеки, збереження і збільшення присутності Білорусі на ринку нафтопродуктів України. «Домовились, обговорили і дали відповідні доручення щодо можливості експорту української електроенергії білоруським споживачам», – розповів Порошенко.

lukashenko-poroshenko-tserkva-bilorus

Президент Білорусі зауважив, що український ринок є одним із основних ринків збуту для білоруських підприємств, а білоруський ринок – для українських підприємств. Олександр Лукашенко відзначив постійне зростання товарообігу між нашими країнами та зауважив, що Білорусь займає 4-е місце серед торгівельних партнерів України, а Україна – 2-е серед торгівельних партнерів Білорусі. Він також нагадав, що в Україні працює кілька білоруських підприємств, які спільно з українцями випускають продукцію машинобудування. «Ми будемо розширювати перелік товарів, які будуть спільно вироблятись як в Білорусі, так і в Україні», – наголосив президент Білорусі. За його словами, зокрема йдеться про виробничу кооперацію в аграрній, машинобудівній, промисловій, логістичній галузях.

Однією з центральних тем двосторонніх переговорів було також питання мирного врегулювання ситуації на Україні.

Петро Порошенко здійснив робочий візит до Республіки Білорусь

Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко зазначив, що українці знають про позицію білоруського народу. «Мир, мир і лише мир. Українці ніколи для білорусів не були чужими людьми», – наголосив він. Лідер Білорусі підкреслив: «Ми рідні люди. Ми можемо прийти до вас чи приїхати лише на тракторі – допомогти вам обробляти землю, якщо потрібно. Що ми і робимо – ви допомагаєте нам, наші селяни допомагають вам. Ми будемо працювати лише в ім’я миру. У нас немає іншої мети».

Олександр Лукашенко запевнив у готовності Білорусі робити все можливе для досягнення миру в Україні. «Ми будемо слідувати курсу дружби, взаємної співпраці. Ми завжди будемо жити як добрі сусіди – сусідів не обирають, вони від Господа. Тому будьте впевнені, що білоруси були і будуть завжди надійними друзями», – додав він.

В свою чергу Петро Порошенко підкреслив, що Україна високо цінує дружбу і співпрацю з Білоруссю. Порошеко висловив впевненість у тому, що відносини з Білоруссю завжди будуть мирними та добросусідськими: «Я отримав тверде підтвердження і запевнення від президента Білорусі. Ніхто і ніколи не зможе втягнути Білорусь у війну проти України. Цього не допустять миролюбний народ Білорусі та її досвідчений та високодостойний президент Лукашенко Олександр Григорович».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *