МВФ і ЄС дали Києву нові кредити на виплату процентів за попередніми кредитами

МВФ і ЄС дали Києву нові кредити на виплату процентів за попередніми кредитами

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) завершила третій перегляд економічної програми України в рамках механізму розширеного фінансування (EFF) і виділила майданній владі України черговий кредит у 1 мільярд доларів США. У Фонді зазначили, що для досягнення більш швидкого і стійкого зростання в Україні необхідно прискорене впровадження структурних реформ для поліпшення бізнес-середовища та залучення інвестицій. «Початком має стати приватизація та розвиток ринку земель сільськогосподарського призначення. Боротьба з корупцією повинна бути більш рішучою, оскільки навіть із створенням нових інститутів по боротьбі з корупцією, конкретних результатів поки що не досягнуто», — сказано в повідомленні Фонду.

Також зазначається, що незважаючи на значні коректування фіскальної політики, державний борг залишається дуже високим. «Посилюється нагальність структурних фінансових реформ для забезпечення середньостроковій стійкості — на фоні тиску щодо підняття зарплат і пенсій. Україна не може більше дозволити собі відкладати комплексну пенсійну реформу, яка передбачала б, зокрема, і підвищення ефективного пенсійного віку», — підкреслили у Фонді. У МВФ наполягають на необхідності продовжувати заходи по відновленню стійкості банків та посилення їх здатності підтримувати зростання.

В свою чергу, Європейський Союз також дав Києву у борг 600 мільонів євро заради подальшої «стабілізації економіки» та її «реформування».

Колишній народний депутат України Володимир Олійник, коментуючи надання чергових позик, переклав незрозумілу мову фінансових угод на людську і пояснив, що згідно умов меморандуму з МВФ, Верховна Рада зобов’язана до кінця травня ухвалити закон про обіг земель, який дозволить виставити українські чорноземи на продаж з кінця 2017 року. «Іншими словами до кінця року МВФ планує за борги забрати в України те, що ще хоч якось може цікавити інвесторів. Адже за роки після держперевороту розмови про десятки мільярдів доларів вливань в українську економіку так і залишилися розмовами», – зазначає екс-депутат. В першу чергу хочуть продати 12 мільйонів гектар, що перебувають у державній власності. А потім дійдуть і до скупки приватних паїв,створять такі умови, що люди за безцінь самі віддадуть землю.

Володимир Олійник також акцентував увагу на використанні отриманих кредитів: «Страшно те, що мільярди доларів країна так і не побачить. Цей мільярд навіть не потрапить в казну, а піде відразу на перекредитування раніше взятих кредитів. У цьому році Україні потрібно погасити мільярд за кредитом МВФ, який був отриманий київською владою в травні 2014 року. Гроші по колу: Фонд дає мільярд і забирає його за борги».

Президент Майдану Петро Порошенко має іншу думку. Чергове збільшення кредитних зобов’язань України перед західними фінансовими установами він називає «визнанням українських реформ».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *