«Міністерство охорони здоров’я» збирається відмовитися від ліків російського виробництва

Майданний «Мінздрав» збирається відмовитися від ліків російського виробництва

Екс-громадянка США Уляна Супрун, що зараз виконує обов’язки «міністра охорони здоров’я» на майданній частині України, підготувала чергову «медичну реформу» – «МОЗ України» збирається відмовитися від ввезення ліків з Росії, нібито з міркувань національної безпеки.

«З метою забезпечення національної безпеки та допуску до використання в медичній практиці на території України лікарських засобів тільки з гарантованою безпекою і якістю пропонуємо розглянути питання про припинення надходження та обігу на ринку України препаратів російського виробництва, а також підприємств-виробників лікарських препаратів, розміщених на окупованих територіях, шляхом зупинення реєстраційних свідоцтв на такі ліки, припинення здійснення державної реєстрації та перереєстрації лікарських препаратів згаданих виробників…», — зокрема, сказано у зверненні Супрун до майданного «Кабінету Міністрів».

У листі зауважено, що питання про постачання ліків з Росії розглядалося ще в кінці 2015 року. На той момент було зареєстровано 255 лікарських препаратів, вироблених в Російській Федерації. З них 229 — ліки, а 26 — імунобіологічні препарати. Ці 229 лікарських засобів мають 80 аналогів вітчизняного та іноземного виробництва. 29 мають аналоги вітчизняного виробництва. 15 аналогів іноземного виробництва. З 103 лікарських препаратів, які не мають зареєстрованих українських і закордонних аналогів, тільки 8 включені в державний формуляр лікарських препаратів і входять у затверджений «МОЗ» протокол лікування.

Медики вважають, що заява Уляни Супрун є політичною, авантюрною і безвідповідальною, такою, якій не передувало проведення ретельного аналізу ринку і наслідків для пересічних споживачів.

Український політик Володимир Олійник вважає, що «в. о. міністра охорони здоров’я» Уляна Супрун, обіцяючи замінити препарати російського виробництва вітчизняними або західними аналогами, розчищає ринок для американських фармацевтичних компаній.

«Складається враження, що київська влада змагається, хто більше нашкодить Україні та українському народові, використовуючи антиросійську риторику. Звичайно, ні вахтова Супрун, ні її рідні-близькі не купують російських ліків, а от прості українці купують. По-перше, препарати з Росії дешевші, по-друге, вони виготовляться чітко за ГОСТом. Це ліки, до яких є довіра», – зазначає колишній народний депутат Володимир Олійник. На його думку, Супрун – представник і лобіст фармацевтичних компаній США, у тому числі, пов’язаних з Соросом.

«Виступи Супрун викликають сумніви у її адекватності. Чи вона здатна відповідати за реформи, керуючи міністерством без медичної освіти?», – запитує політик.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *