Київ припинив постачання електроенергії Луганську і збирається «вимкнути світло» Донецьку

Київ припинив постачання електроенергії Луганську і збирається «вимкнути світло» Донецьку

Майданна влада продовжує курс на посилення всіх видів блокади самопроголошених народних республік Донбасу. В ніч на 25 квітня Київ припинив постачання електроенергії на непідконтрольну йому територію Луганщини (ЛНР). Пізніше так званий «заступник міністра України у справах тимчасово окупованих територій» Георгій Тука заявив, що також розглядається питання про відключення від енергопостачання і непідконтрольної Києву території Донеччини (ДНР).

Формально відключення подається як реакція Києва на заборгованість Донецька і Луганська за раніше поставлену електроенергію. Про це, зокрема, повідомив глава компанії «Укренерго» Всеволод Ковальчук. В свою чергу Донбас розглядає ці поставки як часткове погашення боргів Києва по соцвиплатах і зарплатах працівникам колишніх держпідприємств, що раніше перебували під державною юрисдикцією України.

Як і попередні блокадні заходи майданної влади, чергова акція не призвела до якихось помітних негативних наслідків для повстанців. Одразу після припинення подачі електроенергії в ЛНР там вдалося оперативно перейти на внутрішні ресурси і майже протягом години відновити електропостачання по всій республіці.  Повідомлялося, що електроенергію в ЛНР почали поставляти з Російської Федерації і ДНР.

«Наступна у черзі на відключення» Донецька Народна Республіка теж не бачить загрози в можливості відключення поставок електроенергії з майданної частини України. Про це сьогодні заявив журналістам глава делегації ДНР на Мінських переговорах, голова Народної Ради Денис Пушилін.  «Україна відключила ЛНР від електроенергії. Що стосується ДНР, то, на щастя, питання вирішене. Втім, як і з багатьох інших питань, ми навчилися обходитися без України, і у нас загрози немає жодної, що Україна нас відключить від електропостачання», — пояснив спікер парламенту.

У Москві тим часом заявили про прагнення підтримати жителів Донбасу і налагодити електропостачання. Зокрема, про це сказав повпред Росії в контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов:  «Відповідно з діями влади України урядом Росії було прийнято рішення про забезпечення електропостачання з боку Російської Федерації в рамках гуманітарної підтримки». Гризлов наголосив, що ситуація з відключенням електроенергії – фактично відокремлює райони Донбасу від України.

Про готовність Росії зробити кроки щодо пом’якшення наслідків блокади заявив і прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков: «Росія, виходячи з гуманітарних міркувань, робила і робить багато для того, щоб допомогти мінімізувати для людей, які проживають у Донбасі, наслідки політики по відторгненню власних земель, яку проводить Київ».

На Донбасі дії майданної України оцінюють як нанесення шкоди самій собі.  «В якійсь мірі дії Києва — результат того, що він потрапив у пастку. Що б не робив Київ, все це йде на шкоду Україні. Він сам створює проблему, а потім намагається її вирішити.  Тепер це тема для обговорення в контактній групі і привід для затягування виконання Мінських угод», — заявив RT спікер парламенту ДНР Денис Пушилін.

Черговим проявом вкрай жорсткого ставлення до жителів Донбасу назвав заходи «української влади» повпред ЛНР на переговорах у Мінську Владислав Дейнего і підкреслив: «Україна в черговий раз показала, що Донбас її не цікавить і що вона всіляко намагається його позбутися».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *