Декомунізація Дня космонавтики приречена на провал

Людина у космосі!

День космонавтики, який відзначається у всьому світі 12 квітня, в Україні можуть перенести на 19 листопада. З такою ініціативою виступив Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, нагадавши, що саме в листопаді 1997 року в космос полетів перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк.

Космічні дискусії йшли на засіданні Кабінету міністрів, ніби більше київській владі не про що подбати. Для них боротьба з минулим – найголовніше, і неважливо, що пенсіонерам не вистачає на ліки, а на концертний майданчик «Євробачення» звозять секонд-хенд.

Безумовно, Леонід Каденюк заслуговує поваги. Тільки подібними пропозиціями київська влада лише відштовхне від нього частину українців, які пов’язували і будуть пов’язувати День космонавтики саме з першим польотом людини в космос – з польотом радянського космонавта Юрія Гагаріна.

Також треба розуміти, що боротьба зі святами, як і з пам’ятниками, безглузда. «Патріоти» перенесли День захисника Вітчизни з 23 лютого на 14 жовтня, а люди все одно святкують 23 лютого. «Патріоти» намагаються по-європейськи відзначати закінчення Другої світової війни 8 травня, але люди досі святкують великий День Перемоги 9 травня.

Політ Гагаріна в космос мав таку ж переможну атмосферу, як і Перемога над фашизмом. Люди побачили, що повоєнні страждання принесли загальний успіх. Це загальний успіх науки Росії, України та інших країн Союзу, що працювали на космос. День космонавтики, який відзначається 12 квітня, це свято, в тому числі й українського народу. Декомунізація Дня космонавтики приречена на провал.

Володимир ОлійникЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 13.04.2017 at 15:36
    Посилання

    Украинский космонавт Леонид Каденюк высказался против переноса празднования Дня космонавтики с 12 апреля на 19 ноября, как это предлагали сделать майданные чиновники. «Гагарина никем не заменить. 12 апреля началась новая эра в истории человечества. Это всемирный праздник. И то, что полетел Юрий Гагарин, это советский человек, но это впервые в истории человечества и от этого никуда не деться», — подчеркнул Леонид Каденюк.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *