Високий суд Лондона зобов’язав Україну виплатити Росії борг у три мільярди доларів

Високий суд Лондона зобов'язав Україну виплатити Росії борг у три мільярди доларів

Високий суд Лондона за результатами розгляду клопотання про розгляд позову до України прийняв рішення про те, що Україна зобов’язана виплатити Російській Федерації номінальну вартість єврооблігацій на суму 3 мільярди доларів США і нараховані відсотки. Про це повідомляється в прес-релізі Міністерства фінансів Росії.

Нагадаємо, мова йде про так званий «борг Януковича» – державну позику, яку Україна отримала від Росії 20 грудня 2013 року в рамках українсько-російської кредитної угоди, загальний обсяг якої був визначений у 15 мільярдів доларів США. Персоніфікація боргу з ім’ям Віктора Януковича пов’язана з тим, що Україна отримала перший займ у той час, коли Янукоаич ще був повносправним президентом країни. Фразеологізм був запущений у медійний обіг тоді, коли майданна влада спочатку не змогла, а потім і офіційно відмовилася повертати позику Росії. Майданні політтехнологи та пропагандисти намагалися сформувати в українців хибну думку, наче «Україна Росії нічого не винна. Гроші брав Янукович – от хай він їх і віддає».

Після державного перевороту 2014 року російсько-українську кредитну програму було згорнуто, а після того, як Майдан відмовився повертати гроші «країні-агресору», майданно-російські фінансові суперечки перейшли у площину судових тяжб на міжнародному рівні.

У звіті російського Мінфіну підкреслюється, що лондонський суд «визнав відсутність у відповідача будь-яких аргументів, що спростовують доводи позивача про наявність боргу за єврооблігаціями». Таким чином, як зазначає міністерство, «суд виніс остаточне рішення, яке зобов’язує Україну виплатити Росії борг за єврооблігаціями в повному обсязі».

Яких-небудь додаткових слухань з даного питання у Високому суді Лондона не передбачається.

Майданна влада України вже заявила про свій намір оскаржити рішення Високого суду в Апеляційному суді Лондона.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *