В центрі Києва розстріляли екс-депутата Держдуми РФ, що працював на майданну владу

В центрі Києва розстріляно екс-депутата Держдуми РФ, що працював на майданну владу

Екс-депутат Державної Думи Російської Федерації Денис Вороненков, що мав громадянство України, був розстріляний у четвер у центрі Києва, на перехресті вулиці Пушкінської та бульвару Шевченка, коли виходив з готелю «Прем’єр-палац». Від отриманих вогнепальних поранень Вороненков помер миттєво.

Охоронець російського екс-депутата, співробітник однієї з українських спецслужб, також був поранений кіллерами, але зумів відкрити вогонь у відповідь. Охоронець смертельно поранив одного з нападників і той пізніше помер у лікарні.

Особу вбивці Ворненкова вже втановлено. Він є громадянином України. У нього виявили посвідчення учасника «АТО», видане «Національною гвардією України». Достовірність документів наразі перевіряється.

Майданна влада України, навіть не чекаючи початку слідства, відразу заявила про «російський слід» цього злочину. Зокрема, президент Майдану Петро Порошенко назвав вбивство Вороненкова «актом державного тероризму з боку РФ». «Явний почерк російських спецслужб, який раніше не раз проявлявся в різних європейських столицях», – запевнив Порошенко.

У свою чергу прес-секретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков повідомив, що в Москві вважають абсурдними ці звинувачення. Подібні заяви Києва ставлять хрест на об’єктивності розслідування, підкреслили в МЗС Росії.

«А ви очікували якихось інших коментарів України?.. Навіть слідство ще не почалося, ще не зрозуміло, хто це вчинив, а Україна вже робить такі заяви. Що називається, на злодієві шапка горить», — сказала спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко у відповідь на прохання прокоментувати слова Порошенка. Вона підкреслила, що вбивство Вороненкова — сумна подія, як і смерть будь-якої іншої людини. Спікер додала, що Росія точно не була зацікавлена в цьому.  «Вороненков не мав ніякого інтересу для Росії, це порожня людина, яка втікла від кримінальної відповідальності в Україну і робила якісь божевільні безглузді заяви», — сказала Матвієнко.

У жовтні 2016 року  екс-депутат Державної Думи Російської Федерації (фрація КПРФ) Денис Вороненков виїхав з Росії, щоб уникнути переслідування у рамках порушеної проти нього кримінальної справи бізнесово-економічного характеру (рейдерство). В Україні Вороненков погодився співпрацювати з майданними спецслужбами, зокрема в якості свідка у так званій «справі Януковича», за що майже одразу отримав від Порошенка громадянство України.  З 15 лютого 2017 року перебував у російському федеральному розшуку, з 27 лютого 2017 року — у міжнародному розшуку.  Неодноразово виступав із заявами про «злочинний характер російської влади», обіцяв створити в Україні «українсько-російський центр з розслідування злочинів путінського режиму».

Бізнесмен Отарій Кабахідзе, визнаний у Росії потерпілим по кримінальній справі Дениса Вороненкова, розповів про те, що спілкувався з колишнім російським депутатом за день до вбивства. За словами Кабахідзе, Вороненков просив допомогти йому повернутися до Росії.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *