Україну завалило сміттям: площа нелегальних звалищ більше площі Криму і Донбасу разом узятих

Україну завалило сміттям: площа нелегальних звалищ більше площі Криму і Донбасу разом узятих

В останні роки Україна зіткнулася з новою серйозною проблемою — країна потопає у власних відходах, пише Україна.ру з посиланням на видання Bloomberg. «Усього на Україні діє 36 тисяч легальних і нелегальних звалищ, сміття з яких вистачило б, щоб покрити рівним шаром територію всього Криму і охоплених війною Донецької та Луганської областей», — йдеться в статті.

Видання зазначає, що влада не поспішають оплачувати рахунки, а міста надто повільно реалізубть ідею утилізації відходів і не можуть інвестувати мільярди доларів, необхідні для будівництва сміттєспалювальних заводів та інших сучасних об’єктів.

«Майже всі звалища в Україні використовуються не за призначенням. На кожному з них у будь-який момент може щось статися», — стверджує керівник сектору енергетики і навколишнього середовища Програми розвитку ООН Сергій Волков.

За даними видання, Україна відправляє 95% твердих відходів на звалища. Для порівняння, за даними Eurostat, тверді відходи в країнах Євросоюзу становлять 45%. Тільки 4% всіх українських відходів сортуються для повторної переробки в порівнянні з 39% в ЄС.

Крім того, Bloomberg повідомив, що українці платять в місяць за утилізацію сміття суму, еквівалентну лише 26-37 центам, що складає близько 1 долара на місяць для сім’ї з чотирьох осіб. Цього недостатньо для покриття експлуатаційних витрат.

На думку Європейського банку реконструкції та розвитку, навіть з урахуванням того, що українці – одна з найбідніших націй в Європі, плата за збір сміття, встановлена державою, набагато нижче економічно доцільної. В результаті це може призвести до екологічної катастрофи, повторення масштабної пожежі, що спалахнула на сміттєзвалищі біля Львова у травні 2016 року і тривала кілька тижнів.

Львів потерпає від проблем зі сміттям найбільше з усіх українських міст. Львівські відходи нелегально вивозяться у різні, навіть достатньо віддалені, регіони – такі, як Одещина, Житомирщина, Київщина, Миколаївщина, Катеринославщина. Цими днями сміття зі Львова було виявлене навіть на іншому краї країни – у Луганській та Донецькій областях, де зараз йдуть бої між урядовими військами і повстанцями.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *