У Києві обурені закликом Будапешту до створення угорських автономій в сусідніх країнах

У Києві обурені закликом Будапешту до створення угорських автономій в сусідніх країнах

Сьогодні «Міністерство закордонних справ України» викликало посла Угорщини для пояснення недавніх заяв політиків цієї країни щодо створення угорських автономій за кордоном. Про це повідомила речник майданного зовнішньополітичного відомства Мар’яна Беца.

Черговий дипломатичний скандал спровокували публічні заклики віце-прем’єр-міністра Угорщини Жолта Шем’єна до створення автономій угорської меншини в сусідніх країнах. Угорщина вважає, що у місцях компактного проживання угорців за межами Угорщини мають бути створені національні автономії, в рамках яких угорці отримають можливість зберігати свою національну едентичність та користуватися правами на освіту, документообіг, культурну діяльність, засоби масової інформації національною мовою.

У поширеній майданним «МЗС» заяві, зазначається, що в Уккраїні «з подивом» сприйняли такі пропозиції. «Будь-які спекуляції на цю тему не відповідають інтересам наших двох країн і народів», – зазначається у документі.

У «МЗС» Майдану також закликали Угорщину протистояти спробам використання питання забезпечення прав нацменшин для нагнітання атмосфери недовіри і нерозуміння, як це «вже неодноразово було зроблено російським агресором».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *