«СБУ» заборонила російській учасниці «Євробачення-2017» Юлії Самойловій в’їзд на територію України

Співачка Юлія Самойлова представниця Росії на конкурсі «Євробачення-2017»

22 березня «СБУ» заборонила російській учасниці «Євробачення-2017» Юлії Самойловій в’їзд на територію України. Про це повідомила прес-секретарка майданної спецслужби Олена Гітлянська. За словами Гитлянської, «рішення прийнято на підставі одержаних даних про порушення нею законодавства України».

Порушення майданного «законодавства» полягає у тому, шо у 2015 році Юлія Самойлова відвідала Крим, який на «європейській» частині України вважається «окупованим Російською Федерацією», і виступила у Керчі на гала-концерті фестивалю «Світ спорту і добра».

12 березня 2017 року Юлія Самойлова з піснею Flame Is Burning була обрана «Першим каналом» для участі в Міжнародному європейському конкурс «Євробачення», проведення якого у 2017 році завлановано у Києві (9 і 11 травня заплановані півфінали конкурсу, а фінал має відбутися 13 травня).

«Глава МЗС України» Павло Клімкін назвав вибір Юлії Самойлової в якості представниці Росії провокацією. А радник «міністра культури України» Орест Лютий (Антон Мухарський) запропонував зустріти Самойлову в аеропорту сотнею покалічених бійців «АТО».

Європейський мовний союз прокоментував рішення «української» влади наступним чином:
«Ми повинні поважати місцеві закони приймаючої країни, проте ми глибоко розчаровані в цьому рішенні, і вважаємо, що це суперечить духу конкурсу і поняттю інклюзивності, яке лежить в основі його значення. Ми продовжимо діалог з українською владою з метою забезпечення того, щоб всі артисти змогли виступати на 62-му конкурсі пісні Євробачення-2017 в Києві в травні».

23 березня Європейський мовний союз, вперше за всю історію проведення «Євробачення», виступив з пропозицією організувати «заочну» участь Юлії Самойлової – тобто демонстувати виступ співачки по відео у прямому ефірі з Росії. Але керівництво «Першого телеканалу» Росії відкинуло цю пропозицію. Пізніше відкинула можливість участі співачки у формі відеотрансляції і евромайданна влада.

Насамкінець, рятуючи ситуацію, Київ запропонував узгодити кандидатуру іншого конкурсанта з Російської Федерації, який би не був у Криму. Але Росія цю пропозицію не прийняла: вибір зроблено, відміняти рішення жюрі, ображати співачку і її шанувальників в Росії не будуть.

Перший заступник голови комітету Держдуми РФ по культурі Олена Драпеко вважає, що Росія в зв’язку з забороною України на в’їзд в країну учасниці конкурсу «Євробачення-2017» від РФ Юлії Самойлової повинна відмовитися від участі в цьому конкурсі в цьому році. Ця позиція отримала підтримку у російському політикумі та суспільстві.

Через недопущення представниці Російської Федерації  до участі у конкурсі Російське телебачення прийняло рішення не транслювати «Євробачення» цього року

Як заявив перший заступник голови комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Франц Клинцевич, Росія буде бойкотувати всі наступні конкурси, якщо керівництво «Євробачення» не заступиться за Самойлову.

На підтримку Юлії Самойлової виступили популярні російські артисти і відомі політики, а також багато людей як у Росії так і за її межами. В інтернеті та офлайні розпочалися акції на знак солідарності з російською співачкою та протести проти політизаці «Євробачення».

Кримчани підтримують Юлію СамойловуЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 27.03.2017 at 11:07
    Посилання

    Голова оргкомітету «Євробачення» Франк-Дітер Фрайлинг заявив, що Європейський мовний союз простежить за тим, щоб Росія змогла взяти участь у конкурсі «Євробачення-2017». «Ми дали зрозуміти, що очікуємо, щоб всі виконавці змогли виступити на конкурсі. Якщо рішення заборонити в’їзд Самойлової залишиться в силі, Європейський мовний союз постарається зробити так, щоб Росія все-таки змогла прийняти участь», — заявив Фрайлинг в інтерв’ю Der Tagesspiegel.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *