Порошенківський флот атакував повстанців з моря

Сторожовий катер проекту «Гриф» BG

4 березня 2017 року пара катерів «Військово-морського флоту України», курсуючи по акваторії Азовського моря вздовж узбережжя коннтрольованих повстанцями територій, здійснила обстріл території ДНР з встановленого на катерах артилерійського і кулеметного озброєння. Після того, як повстанці відкрили вогонь у відповідь, «українські» катери легли на зворотній курс і рушили в напрямку Маріуполя.

«Українські військові катери відкрили вогонь з дрібнокаліберних гармат і великокаліберних кулеметів по позиціях ДНР. В результаті цього грубого порушення режиму припинення вогню військовослужбовці ДНР були змушені відкрити вогонь у відповідь, після чого обидва катери спішно пішли в бік Маріуполя», — розповів на брифінгу заступник командуючого оперативним командуванням ДНР Едуард Басурин.

Зазначимо, це не єдиний епізод бойового протистояння на морі між майданним Києвом і повсталим Донецьком. Саме серйозне зіткнення під час громадянської війни мало місце 31 серпня 2014 року в районі звільненого ополченцями населеного пункту Безіменне. Тоді тактична група катерів «Держприкордонслужби України» у складі сторожового катера проекту «Гриф» BG 119 і малого прикордонного катера типу «Калкан» намагалася атакувати з моря сили захисників Донбасу.  В результаті нетривалого бою повстанці пострілом протитанкової ракети з берега влучили у «Гриф», який загорівся і потім затонув, ставши першою бойовою морською втратою порошенківського флоту.

Підбитий повстанцями катер "ВМФ України"

З 10 членів екіпажу загинули двоє, включаючи командира катера. Решта вісім людей отримали поранення різного ступеня тяжкості і були евакуйовані в Маріуполь підоспілими на допомогу судами. Пошкодження від вогню ополченців отримав і «Калкан». Після цього епізоду «українські» прикордонні катери більше не ризикували з’являтися поблизу берегової лінії Азовського моря, контрольованої ополченцями.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *