«Нацрада» одноголосно закрила «Радіо Вєсті» за образливі висловлювання гостей радіо про «героїв Революції Гідності»

«Радіо Вєсті»

Члени майданної «Національної ради з телебачення і радіомовлення» на своєму засіданні, що відбулося 3 березня, одноголосно проголосували за відмову у продовженні ліцензії «Радіо Вєсті» в місті Києві. Рішення було прийняте всупереч українському і міжнародному законодавству стосовно свободи слова, але, як каже один з членів «Нацради» Уляна Фещук: «Почувши суспільство і поговоривши зі своєю совістю». Напередодні «Радіо Вєсті» втратило права на мовлення у Харкові. Відтепер можна вважати, що ця радіостанція припинила свою роботу.

«Радіо Вєсті» працює з березня 2014 року. Це одна з найпопулярніших сучасних українських радіостанцій. Її специфіка – інформаційно-розмовна. В ефірі приймаються телефонні дзвінки слухачів, до студії регулярно запрошуються відомі політики та експерти з різноманітних питань. Рівень професіоналізму співробітників радіо – високий, повністю відповідає європейським стандартам. Політичне кредо – безальтернативно майданне, євроамериканське, ліберально-русофобське. Пропагандистське завдання – «роз`яснювальна» робота з російскомовною аудиторією.

Заради завоювання довіри з боку російськомовних громадян України, серед яких чимало людей, що не симпатизують «євроатлантичній інтеграції України», «Вєсті» намагалися створити видимість об`єктивності, толерантності та плюралізму. Для цього кілька разів запрошували до участі в дискусіях громадських діячів, опозиційно налаштованих до майданної влади. Зокрема, за кілька днів до своєї загибелі гостем студії був відомий український письменник Олесь Бузина, який тоді відкрито назвав події в Україні громадянською війною. Один раз «Вєсті» взяли інтерв`ю в правозахисниці Тетяни Монтян, яка у прямому ефірі облаяла учасників Майдану «кастрюлєголовимі». Бували й «проколи» з деякими дозвонювачами в ефірі авторської програми Миколи Вересня.

Слід зазначити, що при цьому жоден з ведучих радіо ніколи не відхилявся від дозволеного владою трактування подій в Україні. Наприклад, для всіх них повстанці Донбасу завжди були «терористами», «сепаратистами» і «бойовиками», Росія – «агресором», а ДНР-ЛНР  – «так званими» і «окупованими територіями».

Проте для неосвічених контролерів з правлячого в Україні режиму тонкі тактичні ходи професійних медіа-маніпуляторів виявилися занадто складними і незрозумілими. «Свідомі» побачили лише «проросійську пропаганду», «сепаратизм» і образу «героїв Революції Гідності». Ця інтелектуальна прірва між політично-каральним і бізнесово-креативним сегментами майданівщини стала фатальною для «Радіо Вєсті».

Показово, що як тільки «Вєсті» потрапили в опалу, буквально протягом одного дня, майже 90% співробітників компанії миттєво прозріли, розкаялися і написали заяви про звільнення. Як пафосно пояснив ці дії оди з ведучих радіостанції: «Ми не будемо воювати зі своєю країною».

Взагалі, закриттям ЗМІ вже давно в Україні нікого не здивуєш. Вже закрите, знищене, розігнане – все, що могло сумніватися у «європейському виборі нашого народу» і «новій російсько-українській війні» за «свободу і незалежність України». Але репресії, застосовані до «Радіо Вєсті» унікальні тим, що наочно показали – майданна влада не зупиниться на знищенні свободи слова, вона піде далі, і буде знищувати сама себе – буде розправлятися зі своїми ж майданними пропагандистами за найменшою підозрою у нелояльності чи відхиленні від ідеологічного «курсу партії».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *