На Львівщині поліція затримала 80 учасників протестної акції польської громади

На Львівщині поліція затримала 80 учасників протестної акції польської громади

Сьогодні вранці активісти польської громади Львівської області перекрили міжнародну трасу «Львів – Варшава» (ділянка «Львів – Рава-Руська») на українсько-польському кордоні біля села Гряда. Митингувальники виступали проти порушення прав поляків в Україні, осквернення польських пам’яток. Близько 200 осіб з плакатами українською та польською мовами «Це наша земля», «Не чіпайте наші пам’ятки», «Волинь у серцях» перекривали рух транспорту і палили шини на автодорозі. На трасі утворилася велика пробка.

«Ми хочемо, щоб у Польщі звернули увагу на те, як нас тут принижують, як порушуються наші права. Наші урядові установи розстрілюються, скоро і нас теж перестріляють», — заявив лідер акції Тарас Кметь.

На місце протесту оперативно прибули співробітники «СБУ» та «МВС». Між учасниками акції та силовиками сталися зіткнення. Поліція затримала 80 осіб.

«Організаторам провокації» з перекриттям дороги на Львівщині загрожує кримінальне покарання. Про це повідомив «керівник апарату голови СБУ» Василь Ткачук. «Кримінальне провадження зареєстровано за статтями 110, ч. 2, – посягання на територіальну цілісність України, поєднане з розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Крім того, це стаття 345 – перешкоджання діяльності правоохоронних органів; стаття 161 – розпалювання міжнаціональної ворожнечі, а також стаття 296 – хуліганство. Наші слідчі разом з Генпрокуратурою кваліфікують цю подію саме таким чином», – сказав Ткачук.

Нагадаємо, що коли подібні акції з перекриттям доріг проводять майданні «громадські активісти», «патріоти», або «герої АТО» – майданні «СБУ», «МВС» та «Прокуратура» зазвичай не вбачають у цьому нічого кримінального.

Промайданні ЗМІ замовчують мету та вимоги членів польської громади, називаючи їх «невідомими молодиками», яких найняла за гроші якасть «невідома партія» та завезла на місце проведення акції. Зокрема, УНІАН розповсюджує неправдиву інформацію про те, що учасники акції нібито не озвучують ніяких вимог, що це діти та молодь, яким якісь невідомі пообіцяли заплатити по 100 гривень..

«Завданням тих, хто стоїть за акцією, було зробити картинку для ЗМІ, аби впливати на психологію людей в Росії, Білорусі, Молдові та Польщі», – заявляє «начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області» Валерій Середа під час спільного брифінгу з «головою Львівської ОДА» Олегом Синюткою та «начальником СБУ у Львівській області» Віктором Андрейчуком.

«Начальник управління СБУ у Львівській області» Віктор Андрейчук каже, що нинішні події на Львівщині правоохоронці пов’язують з подіями у Луцьку, де вночі розстріляли Генконсульство Польщі. «Маємо паралель: вночі був постріл у Луцьку, одночасно відбулась спроба зробити пропагандистку подію на Львівщині», – пояснює Андрейчук. З його слів, за сьогоднішньою акцією «стоять російські спецслужби».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *