«Кабмін» прийняв постанову про порядок переміщення товарів в зоні «АТО»

«Кабмін» оприлюднив новий порядок переміщення товарів в зоні «АТО»

Майданний «Кабінет міністрів України» дозволив компаніям переміщувати через лінію розмежування з зоною «АТО» гуманітарні вантажі, а також товари, які необхідні для роботи металургії, гірничо-збагачувальної, вугільної галузей і генерації електроенергії. Про це йдеться в постанові «Кабміну» від 1 березня 2017 року №99, якою був затверджений новий порядок переміщення товарів у райони чи з районів бойових дій на сході України.

«Суб’єктам господарювання забороняється переміщати на тимчасово неконтрольовану територію або з тимчасово неконтрольованої території товари, за винятком: продуктів харчування… які переміщуються як гуманітарні вантажі; лікарських засобів, які переміщуються як гуманітарні вантажі; товарів і продукції, які забезпечують функціонування і є необхідними для металургійної, гірничо-збагачувальної, вугледобувних та енергогенеруючої галузей, об’єктів критичної інфраструктури за списком та в обсягах, які затверджуються спільним рішенням Мінекономрозвитку і Міністерства з питань тимчасово окупованих територій», – йдеться в тексті документа.

Також повідомляється, що для переміщення вугілля «Міністерство енергетики і вугільної промисловості України» має надати в «Координаційний центр з питань режиму та економічної діяльності на територіях, які прилягають до АТО», інформацію щодо енергогенеруючих компаній, яким потрібне це вугілля.

«Переміщення вугільної продукції через лінію розмежування здійснюється виключно залізничним транспортом через позначені контрольні пункти… Суб’єктам господарювання дозволяється переміщати товари виключно залізничним транспортом», – наголошується в документі.

Необхідність прийняття нового регламенту була обумовлена наслідками торговельної блокади Донбасу. Ця блокада вже призвела до повної зупинки поставок вугілля, що видобувається на непідконтрольних майданній владі територіях. та поставляється на підприємства, які зареєстровані в Україні та сплачують податкові відрахування в «український бюджет» (в першу чергу це підприємства металургії, енергетики і вуглевидобувної галузі). Під загрозою виявилося надійне енергопостачання деяких галузей промисловості, зокрема, металургії, і споживачів мінімум 9 областей країни, де антрацит використовується для виробництва тепла і світла для населення.

За даними об’єднання «Укрметалургпром», втрати металургійної та суміжних галузей за підсумками року з-за блокади складуть не менше 3,5 млрд доларів США.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *