Хорватський сценарій в Україні не пройде

Хорватський сценарій в Україні не пройде

У Києві не залишають надій уникнути виконання Мінських угод і навперебій пропонують альтернативні сценарії вирішення конфлікту. Серед варіантів – так званий «хорватський сценарій». Проте чи так уже все райдужно пройшло в Хорватії, як намагаються подати нам українські пропагандисти?!

У 1991 р. після того, як Хорватія відмовилася надати сербам автономію, Республіка Сербська Країна (РСК) проголосила свою незалежність. У 1992 р. вздовж кордону між повсталими сербами і хорватами розмістилися миротворчі сили ООН. У 1995 році під мовчазним схваленням «світової спільноти», прикрившись дипломатичною підтримкою Німеччини і США, хорватська влада провела дві криваві військові операції під назвою «Блиск» та «Буря», результатом яких стали найжорстокіші етнічні чистки Західної Славонії від сербів.

Тоді, за змовою з хорватською владою, миротворці ООН розступилися і відійшли в безпечні місця, залишивши сербське населення Західної Славонії без захисту. Підсумком стало масове винищення сербів, які потрапили в оточення. Було знищено більше 9 тис. будинків, зруйновані всі православні церкви. Зокрема, в місті Пакрац, хорвати вбивали всіх мирних жителів, які лишилися, трупи спалювали, жінок і дітей вивозили в невідомому напрямку. За різними даними, тільки в цьому місті загинуло від 2 до 5 тис. осіб. Точна кількість жертв «миротворчого хорватського сценарію» донині не відома. Кількість біженців із Західної Славонії перевищувала 20 тис.

Якщо сьогодні дехто в Україні розраховує повторити подібну «миротворчість» на Донбасі, то він просто дурненький. За двадцять років світ дуже змінився. Тому краще залишити мрії про те, щоб поставити Донбас на коліна руками миротворців ООН або за допомогою збройної місії ОБСЄ.

Мінські угоди – безальтернативний шлях до миру, що підтверджує резолюція № 2202 Ради Безпеки ООН, невід’ємною частиною якої є «Комплекс заходів з виконання Мінських угод». Але нинішня українська влада не здатна виконати Мінськ-2, тому першим кроком до припинення війни мають стати перевибори.

Володимир ОлійникЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *