Білорусь прийняла рішення поки що не обмежувати в’їзд українців

Пункт пропуску на білоруському кордоні

З 1 квітня 2017 року Білорусія збиралася посилити прикордонний контроль і дозволяти громадянам України перетин білорусько-українського кордону лише за умови наявності у них закордонних паспортів. Проте цими днями у Державному прикордонному комітеті Республіки Білорусь повідомили, що українці зможуть в’їжджати до країни за внутрішнім паспортом і після 1 квітня.

Раніше в «Міністерстві закордонних справ України» повідомляли, що Білорусь ужорсточить українцям правила в’їзду через недостатній ступінь захисту українських внутрішніх паспортів. Зазначалося, що громадяни України в’їжджатимуть до Білорусі лише із закордонними паспортами в міжнародних пунктах пропуску залізничного та автомобільного транспорту з 1 квітня 2017 року, а в місцевих пунктах пропуску через держкордон – із 1 січня 2018 року.

Перехід на використання тільки закордонних паспортів під час поїздок громадян України до Білорусі поки що залишиться у планах, повідомляють у Держприкордонкомітеті Білорусі. У відомстві не уточнили, коли саме рішення про пропуск за закордонними паспортами набуде чинності.

Тим не менш, після нещодавніх подій, пов’язаних з «експортом Майдану», заходи контролю та безпеки на білорусько-українському кордоні були суттєво посилені.

Наприклад, 25 березня білоруські прикордонники не пропустили велику групу українців на територію республіки. Інцидент стався в пункті пропуску «Нова Гута». Автобус, в якому перебували 62 людини, у тому числі 57 громадян України, четверо громадян США і один — Індії, прямував з Києва до Мінська . У відношенні декількох пасажирів були проведені заходи по спеціальній перевірці документів. А потім, з посиланням на ст. 30, 31 закону Білорусі «Про правове становище іноземних громадян і осіб без громадянства», всю групу було повернуто на територію України.



З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *