«ЗСУ» ведуть артобстріли і намагаються прорвати оборону повстанців в районі селища Піски

«ЗСУ» намагаються прорвати оборону ДНР в районі селища Піски

Район селища Піски є зараз однією з найбільш гарячих точок донецької ділянки фронту. Позиції повстанців і армії Порошенка тут розділяє лише кілька сотень метрів.  З ранку 18 лютого «ЗСУ» ведуть інтенсивні обстріли і роблять спроби атакувати позицій ЗС ДНР. Порошенківські війська намагаються вбити клин в лінію оборони ДНР. Якщо їм вдасться це зробити, вони зможуть підвести артилерію ближче до Донецька і вести обстріл внутрішніх районів міста.

Постійні обстріли і провокації з боку армії Порошенка на цій ділянці — це елемент тактики «повзучого наступу», або, як висловився напередодні глава ЛНР Ігор Плотницький, тактика «ведмежих лап», коли за рахунок постійних швидких, але короткочасних наступальних дій захоплюються шматки «сірої зони» і вирівнюється лінія фронту. Просування може бути мінімальним — від десяти до ста метрів.

«ЗСУ» також піддали обстрілу ряд інших прифронтових районів ДНР, зокрема Ясинувату і Докучаєвськ. Селище Спартак було обстріляне з важких гармат під час надання місцевим жителям гуманітарної допомоги. Про це заявив заступник командувача оперативного командування ДНР Едуард Басурин: «Сьогодні в результаті обстрілу з боку ЗСУ з застосуванням артилерії 152 мм по району населеного пункту Спартак підрозділами ДНР була згорнута робота польової кухні, яка розгорталася для забезпечення гарячим харчуванням місцевих жителів, які постійно страждають від обстрілів з боку ЗСУ». Заступник командувача підкреслив, що цей факт свідчить про невиконання «українським» командуванням своїх зобов’язань щодо відведення важких озброєнь.

На Луганщині порошенківські війська обстріляли позиції ЗС ЛНР в районі траси «Бахмутка» біля Первомайська.  Після обстрілу між «ЗСУ» і повстанцями спалахнув бій із застосуванням мінометів і артилерії.

Водночас «начальник Генерального штабу — головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії» Віктор Муженко заявив, що «після чергового оголошення перемир’я, яке наступило 9 лютого, українські Збройні Сили, дотримуючись тих домовленостей, які були досягнуті в Мінську, відвели відповідне важке озброєння від лінії зіткнення».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *