Володимир Рубан і Надія Савченко відвідали в ДНР полонених вояків «ЗСУ»

Володимир Рубан і Надія Савченко привезли посилки військовополоненим «ЗСУ» на Донбасі

Керівник українського центру визволення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан і депутат майданної Верховної Ради Надія Савченко, що займаються справою обміну військовополоненими між майданною владою і повстанцями, побували в Донецькій Народній Республіці і відвідали Західну виправну колонію в Макіївці, де знаходяться військовополонені «ЗСУ».

Надія Савченко і Володимир Рубан привезли полоненим посилки від родичів.

Зустріч з «українськими військовослужбовцями» проходила у закритому режимі. Засоби масової інформації в колонію не допускаюлися. Під час відвідин ув`язнених була також присутня Уповноважений з прав людини в ДНР Дарина Морозова.

Напередодні представники майданної влади звинуватили Надію Савченко у закликах до здійснення чергового державного перевороту, які нібито мали місце під час зустрічі з «українськими військовими» у зоні «АТО». Майданні революціонери вбачають у діях свого нардепа ознаки злочину «підбурювання до повалення конституційного ладу» і закликають «Генпрокуратуру» та «Службу безпеки України» порушити відповідну кримінальну справу.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 25.02.2017 at 16:49
  Посилання

  Фейсбуковий звіт від Надії Савченко: «Вдалось побачити наших полонених. Хлопці почуваються добре. Умови звичайні, тюремні. Ставленная до них, кажуть, нормальне. В камері по троє, прогулянка година на добу, телевізор дивитись виводять, канали переважно російські, з українських ловить 1+1 та 5 Канал. Вірять, що скоро будуть на волі й надії не втрачають! Борімося за наших побратимів! Разом! Тільки так перемарають!»

  І лист до підписантів Мінських угод: «Шановні лідери країн (України, Франції, Німеччини та Російської Федерації), що підписали комплекс заходів щодо виконання Мінських Угод, узгоджений на саміті в Мінську 11-12 лютого у форматі “Нормандської четвірки” і підписаний контактною групою, звертаюсь до вас з проханням терміново прискорити звільнення українських військовополонених, що знаходяться на окремих (окупованих) територіях Донецької та Луганської області в т.зв. “ДНР” та “ЛНР”. Я зараз знаходжусь на цій території, в м. Донецьк з гуманітарною місією, основна мета якої відвідання українських військовополонених та передачі їм гуманітарної допомоги. Стан здоров’я багатьох з них є важким та потребує негайної та кваліфікованої медичної допомоги, життя деяких з них є під загрозою. Звертаюсь до Вас з проханням негайно прискорити процес обміну військовополонених в рамках Мінської Угоди, що було Вами підписано, адже зараз вкрай необхідно врятувати людські життя полонених та повернути їх сім’ям. Сподіваюсь на Вашу швидку реакцію на цей лист».

  Відповісти
 • 27.02.2017 at 12:50
  Посилання

  Представители Донецкой Народной Республики после визита депутата Верховной рады Украины Надежды Савченко в макеевскую колонию надеются получить доступ к пленным сторонникам ДНР. Об этом сегодня заявила уполномоченный по правам человека в ДНР Дарья Морозова. «Хотелось бы видеть ответные шаги от украинской стороны. Мы ждем того, чтобы и представители Республики смогли получить доступ к местам, где содержатся наши ребята, — отметила она. — Мы хотим убедиться в том, что к ним не применяются незаконные методы дознания, и условия содержания наших сторонников действительно свидетельствуют о гуманизме киевских властей».

  Омбудсмен ДНР в очередной раз обратила внимание украинских представителей на то, что ДНР рассчитывает на проведение обмена пленными по формуле «всех на всех», как прописано в Минских соглашениях. При этом Морозова добавила, что никакие пропорциональные или числовые формулы, предлагаемые украинской стороной, не устраивают Донецк и попросту противоречат Комплексу мер. «Мы ждем политического решения властей Украины, которое наконец-то позволит осуществить долгожданный обмен. Я очень жду, что в скором времени все наши сторонники будут дома в кругу семьи», — подытожила она.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *