Віктор Янукович закликав світових лідерів створити комісію з розслідування злочинів, вчинених на Майдані

Віктор Янукович закликав світових лідерів створити спецкомісію з моніторингу розслідування злочинів, вчинених на Майдані

Президент України у вигнанні Віктор Янукович звернувся до світових лідерів із закликом дати правову оцінку діям українських політиків під час масових заворушень у центрі Києва, які відбувалися зимою 2014 року і призвели до зміни влади у країні.

У зв’язку з третьою річницею державного перевороту на Україні незаконно відсторонений від влади президент України дав інтерв’ю російським і українським журналістам, в якому розповів про листи, направлені президентам Росії, США, Франції та Польщі, канцлеру ФРН, а також керівникам Ради Європи, ПАРЄ і Європейського парламенту.

Віктор Янукович закликав світових лідерів до дій, спрямованих на захист основних прав людини на Україні, в тому числі до створення спеціальної комісії Ради Європи для проведення моніторингу розслідування злочинів, вчинених на Майдані.

«Хочу проінформувати вас про певні факти, які мали місце на Україні в лютому 2014 року і призвели до ескалації збройного конфлікту в серці Європи. Цим подіям необхідно дати об’єктивну правову оцінку, як на Україні, так і на міжнародному рівні», — йдеться в документі.

«Головна причина трагічних подій — бажання будь-якою ціною захопити владу на Україні, — заявив Віктор Янукович, — Люди, які здійснили державний переворот, застосували для цього всі способи, відомі за колишніми проектами кольорових революцій».

«Необхідно включити в переговори у рамках нормандського формату представників протестуючої сторони, що представляє народ Донбасу, а в разі невиконання нинішньою українською владою Мінських угод – ініціювати проведення референдуму про статус Донбасу», — зазначається у листі президента.

У зверненні підкреслюється, що тільки послідовний політико-правовий примус «української влади» до виконання Мінських угод може призвести до якісних змін у суспільно-політичному житті України.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 23.02.2017 at 13:55
    Посилання

    Глава Донецкой Народной Республики Александр Захарченко прокомментировал предложение бывшего президента Украины Виктора Януковича провести на Украине референдум о статусе Донбасса. «Наш референдум прошел в 2014 году, а какой референдум будет проходить на Украине, нам абсолютно всё равно», — сказал Захарченко, отвечая на вопросы журналистов.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *