В столиці України відбувся марш майданних радикалів

В столиці України пройшов марш майданних радикалів

У центрі Києва в середу, 22 лютого, пройшов так званий «Марш національної гідності», який ініціювали кілька псевдонаціоналістичних та неонацистських політичних сил – зокрема, «Національний корпус», «Правий сектор» та ВО «Свобода».

Учасники акції вирушили колоною від майдану Незалежності Алеєю Героїв Небесної сотні. На перетині вулиць Інститутської та Банкової провели нетривалий мітинг, після чого рушили до площі Конституції біля будівлі Верховної Ради України. Там теж провели мітинг.

Голова «Національного корпусу» Андрій Білецький увійшов до будівлі парламенту, де у сесійній залі озвучив ультиматум владі і пригрозив примусовим розпуском діючого складу Верховної Ради. Серед вимог радикалів – повна заборона торгівлі з непідконтрольними «українському уряду» територіями, а також відмова від ідеї ухвалення закону про особливий статус Донбасу.

В поліції кількість учасників акції оцінили приблизно в сім тисяч осіб. Охорону правопорядку, за офіційними даними, забезпечували близько шести тисяч співробітників силових структур.

Учасники мітингу застосовували піротехніку – петарди, фаєри та димові шашки, закликали до повалення своєї майданної влади, однак, за повідомленням поліції, «грубих порушень громадського порядку зафіксовано не було».

Президент Майдану Петро Порошенко високо оцінив роботу правоохоронних органів під час масових заходів у Києві. «Було вилучено десятки стволів, гранати, десятки бейсбольних біт, кастетів, вибухових пакетів та інших речей, з якими ці провокатори збиралися «святкувати» третю річницю загибелі Героїв Небесної сотні», – повідомив він.

“У Москві, а дехто і в Києві, докладали зусиль, аби в роковини загибелі Героїв Небесної сотні вчинити якомога більше провокацій”, – також заявив Порошенко і подякував киянам та гостям столиці, за те, що вони «не реагують на жодні провокаційні антидержавні заклики».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *