В Мінську знову домовилися про припинення вогню та відведення заборонених озброєнь на Донбасі

В Мінську знову домовилися про припинення вогню та відведення заборонених озброєнь на Донбасі

Вчора в Мінську учасники Контактної групи з врегулювання збройного конфлікту на Донбасі уклали чергову угоду про відведення заборонених важкого озброєння від лінії фронту. Про це повідомив в середу журналістам спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдик. За його словами, в ході зустрічі в Мінську, особливу увагу приділили повному припиненню вогню на лінії зіткнення.

Сайдик підкреслив, що з часу попереднього засідання Контактної групи обсяг військових дій в зоні конфлікту значно скоротився. За його словами, великий внесок у це зробила Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ. Спецпредставник ОБСЄ також повідомив, шо озброєння планується відвести до 20 лютого, 1 березня відбудеться наступне засідання Контактної групи.

Прес-секретар представника Києва в контактній групі по Україні Леоніда Кучми Дарка Оліфер заявила, що ситуація з безпекою в зоні військової операції в Донбасі залишається тривожною і напруженою. «Режим припинення вогню повинен бути стійким і тривалим, важкі гармати слід відвести від лінії зіткнення, а СММ ОБСЄ слід підтвердити такий відвід. Ми наполягаємо: мінські угоди повинні бути виконані в повному обсязі, включаючи меморандум від 19 вересня 2014 року», — зазначила Оліфер.

Тим не менш боєзіткнення і перестрілки між порошенківськими військами і повстанцями не припиняються. З учорашнього вечора армія Порошенка випустила майже 600 реактивних, артилерійських і танкових снарядів, а також мін по 10 прифронтовим районах самопроголошеної Донецької Народної Республіки. Зокрема, під обстріли потрапила територія Донецького аеропорту та Петровського району Донецька, околиці Ясинуватої, села Спартак, Жабичеве, Крута Балка, Яковлівка, Василівка, Саханка, Ленінське, Комінтернове, Заіченко, а також шахта ім. Гагаріна . В результаті обстрілів з боку «ЗСУ» загинуло двое бійців ЗС ДНР.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *