Сьогодні у православних християн розпочався Великий піст

Сьогодні у православних християн розпочався Великий Піст

Великий піст — самий головний, тривалий і суворий з усіх православних постів. В його основі — наслідування сорокодневному посту Христа в пустелі. Дати початку і закінчення Великого посту змінюються щороку: У 2017 році піст починається 27 лютого і закінчується 15 квітня. 16 квітня — Пасха, Світле Христове Воскресіння. Найбільш суворі тижні посту — перший і останній (Страсний).

«Період Великого посту, що передує Святій Пасхі, викликає в нас особливі почуття та емоції. Великий піст покликаний допомогти нам зосередитись і прийти в себе. Покликаний допомогти нам зцілитися від духовних захворювань, які потьмарюють наш розум, ускладнюють і наповнюють наше життя скорботами», – пише про Великий Піст монах Мойсей Святогорець, який подвизався на Святій Горі Афон близько тридцяти п’яти років.

У Великий піст Церковний статут закликає відмовитися повністю від їжі тваринного походження (м’ясо, яйця, молоко). У понеділок, середу, п’ятницю пропонується сухоїдіння (вода, хліб, фрукти, овочі, компоти). У вівторок, четвер – гаряча їжа без олії. У суботу, неділю – їжа з рослинною олією. Риба дозволяється тільки у дні дванадесятих свят – Благовіщення та Вхід Господній в Єрусалим. У Лазареву суботу дозволяється рибна ікра. У понеділок першого тижня рекомендується повне утримання від їжі, у Велику п’ятницю на Страсному тижні – до винесення плащаниці.

Перераховані вище правила – це суворий монастирський статут. Миряни (не ченці), як правило, постять м’якше, співвідносячи свій календар харчування у Великий піст у відповідності зі своїми життєвими обставинами, здоров’ям і радячись зі своїм духівником.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *