СКР РФ заявив про наявність доказів використання «ЗСУ» зброї масового ураження на Донбасі

СКР РФ заявив про наявність доказів використання «ЗСУ» зброї масового ураження на Донбасі

Слідчий комітет Російської Федерації (СКР) звинуватив майданну владу України у застосуванні зброї масового ураження проти мирного населення Донбасу. Про наявність доказів цього злочину повідомила в. о. керівника управління по взаємодії зі ЗМІ Слідчого комітету Росії Світлана Петренко.

Обвинувачення засноване на наявній у СКР інформації про використання «ЗСУ» тактичного ракетного комплексу «Точка-У» проти мирного населення ЛНР в селах Тернове і Новосвітлівка, в місті Ровеньки та в передмісті Луганська — селищі Ювілейний у серпні 2014 року.

Представник СКР підкреслила, що комплекс «Точка-У» призначений для нанесення масових втрат, а також спрямований на поразку необмеженого числа людей в зоні дії зброї. «Безумовно, таке озброєння можна віднести до зброї масового ураження, що має дуже високу вражаючу здатністю на великій території», — заявила Петренко. «Міжнародними договорами заборонено використання зброї, яка не залишає шансів вижити як воюючим сторонам, так і цивільним особам під час бойових зіткнень або у військових конфліктах».
У СКР відзначають, що застосування такого озброєння невибіркового дії в зоні населених пунктів неминуче тягне за собою втрати і поранення серед мирних жителів, а також незворотні пошкодження цивільних об’єктів. «Використання такої зброї свідчить про те, що київська влада переслідує мету тотального знищення населення та інфраструктури Південного Сходу України», — підкреслила офіційний представник Слідчого комітету Росії.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 14.02.2017 at 09:01
    Посилання

    «Точка-У» — высокоточный тактический ракетный комплекс разработки Коломенского КБ машиностроения. Боевая часть массой до 482 кг имеет несколько модификаций снаряжения (включая кассетные и химические). Стартовый вес ракеты — две тонны, диапазон дальности поражения целей — от 15 до 120 км. Комплекс «Точка-У» сохранился в арсеналах Украины после распада СССР и на сегодняшний день остается, пожалуй, самым мощным оружием порошенковской армии. Применение данного комплекса на Донбассе нарушает Минские соглашения и Женевскую конвенцию о защите гражданского населения во время войны.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *