Російська Федерація офіційно визнала паспорти та інші документи, видані в ДНР і ЛНР

Російська Федерація офіційно визнала паспорти та інщі документи, видані в ДНР і ЛНР

Сьогодні президент Росії Володимир Путін підписав Указ «Про визнання в Російській Федерації документів та реєстраційних знаків транспортних засобів, виданих громадянам України та особам без громадянства, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України». Як зазначається, це робиться тимчасово, на період до політичного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей України на підставі Мінських угод.

«У Російській Федерації визнаються дійсними документи, що посвідчують особу, документи про освіту та (чи) про кваліфікацію, свідоцтва про народження, укладення (розірвання) шлюбу, зміну імені, про смерть, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, реєстраційні знаки транспортних засобів, видані відповідними органами (організаціями), фактично діючими на територіях зазначених районів, громадянам України та особам без громадянства, які постійно проживають на цих територіях. Громадяни України та особи без громадянства, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України, можуть здійснювати в’їзд в Російську Федерацію і виїзд з Російської Федерації без оформлення віз на підставі документів, що засвідчують особу (неповнолітні діти віком до 16 років – на підставі свідоцтва про народження), виданих відповідними органами, фактично діючими на територіях зазначених районів» – зазначається в документі.

Уряду Російської Федерації доручено вжити необхідні заходи щодо реалізації цього Указу. Указ набирає чинності з дня його підписання, тобто з сьогоднішнього дня, 18 лютого 2017 року.

Слід зазначити, що документи, видані органами влади самопроголошених республік Донбасу, неофіційно визнавалися у Росії і раніше, на рівні з документами, оформленими на тій частині України, що зараз підконтрольна київській владі. Так, наприклад, за паспортами ДНР-ЛНР без проблем можна було перетнути кордон, придбати в РФ квитки на внутрішні авіарейси, на поїзди далекого прямування, забронювати готель, й так далі.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 20.02.2017 at 10:07
    Посилання

    Президент Майдану Петро Порошенко заявив, що це рішення є «черговим доказом російської окупації». У ЄС і США коментують стриманіше: «крок назад у справі мирного врегулювання конфлікту».

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *