Принадність України – у її розмаїтті

Принадність України – у її розмаїтті

«Демократія» в дії. У середу глава парламенту Андрій Парубій перервав виступ депутата-опозиціонера Сергія Матвієнкова російською мовою, а трохи пізніше зареєстрував законопроект № 6059, яким запропонував внести зміни в Регламент Ради, що зобов’язують нардепів виступати виключно українською мовою. Важко навіть уявити, щоб таке обмеження опозиції в спілкуванні з народом відбулося до держперевороту, за часів попередньої законно обраної влади, яку «патріоти» називають «диктаторською». Тоді з опозиції порошинки здували, а сьогодні нахабно намагаються закрити рот.

Київській владі непритаманно усвідомлювати, що третина українців вважають російську мову рідною, при цьому спілкуються переважно російською, за даними опитування Центру Разумкова, і того більше – майже півкраїни. Парубія не хвилює навіть те, що Матвієнков намагався розповісти про ситуацію з медициною в прифронтовому Маріуполі, де люди якраз в основному російськомовні. За статистикою, у Донецькій області вважають російську мову рідною три чверті жителів.

Звичайно, найпростіше проблему замовчувати. А ще краще зробити це на законодавчому рівні. Законопроект про тотальну українізацію недарма з’явився у ВРУ. 33 парламентарія вирішили, що українська мова має бути не просто державною, а обов’язковою для всіх органів української державної влади, університетів, шкіл, садочків, ресторанів, театрів і навіть ЗМІ. Причому мовні нововведення пропонують ті, хто українську мову не знає досконало, розмовляють суржиком. Той же Парубій незрозуміло чому загордився, вважаючи себе Цицероном.

Якщо Бог розуму не дав, то й іншого не займеш. Україну треба об’єднувати, а вони розколюють. Постійно намагаються зіштовхнути Захід і Схід. Спроби українізувати країну та скасувати закон, який передбачає можливість офіційного використання російської мови як регіональної, вже спровокували заворушення на Донбасі і на півдні України. Якщо «патріоти» підуть далі в мовному питанні, то наслідки можуть бути для них фатальними.

Сьогодні немає проблем у спілкуванні між українцями. Але поки з подачі влади, які завдяки мовному питанню намагаються відвернути увагу від війни і злиднів, люди вирішуватимуть «говорить» або «розмовляти», «демократи» ще більше пограбують і зруйнують країну. Українську мову треба не нав’язувати, а створювати умови для її розвитку. Принадність України – у її багатогранності та розмаїтті.

Володимир ОлійникЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *