Президент Майдану підписав указ, що дозволяє «законно» блокувати сайти в інтернеті

Президент Майдану підписав указ, що дозволяє «законно» блокувати сайти в інтернеті

Петро Порошенко ввів у дію рішення «Ради з національної безпеки та оборони України» («РНБО») «Про загрози кібербезпеці держави та невідкладні заходи з їх нейтралізації», яке забороняє російське програмне забезпечення і російські платіжні системи, а також зобов’язує провайдерів зберігати інформацію своїх клієнтів протягом трьох років і дає змогу здійснювати «законне» блокування веб-сайтів. 

«Кабміну» доручено внести на розгляд парламенту законопроект про процедури блокування інформаційних ресурсів за рішенням суду, а також про обов’язки операторів і провайдерів надавати правоохоронним органам інформацію про постачальників інформації і її маршрути. Правоохоронці матимуть право зобов’язати власників комп’ютерних даних фіксувати і зберігати дані, необхідні для розкриття злочину, на термін до 90 днів з можливістю продовження такого строку до 3 років.

Також «Кабмін» і «СБУ» повинні підготувати законопроекти щодо заборони використання програмного забезпечення (ПЗ) і телекомунікаційного обладнання, розробленого або виготовленого на підприємствах «держави-агресора» (тобто Російської Федерації). Більш того, протягом 2017 року СБУ повинна виявити і припинити факти використання органами державної влади вже встановленого ПЗ російського виробництва. «Національний банк» і «СБУ» повинні пропрацювати питання «правового механізму блокування на території України функціонування електронних платіжних систем суб’єктів господарювання держави-агресора».

Крім того, має бути передбачене запровадження дієвого механізму використання в кримінальному процесі доказів в електронній формі, зібраних у процесі здійснення оперативно-розшукової діяльності.

Слід зазначити, що всі ці дії майданна влада неофіційно санкціонувала ще три роки тому, одразу після «Революції Гідності», але відтепер вони будуть мати цілком легальний вигляд. Раніше блокування веб-сайтів та заборона використання російського ПЗ здійснювалися на підставі відомчих розпоряджень. Зокрема, десятки тисяч інформаційних ресурсів інтернету були заборонені та заблоковані в Україні шляхом тиску «СБУ» на реєстраторів домених імен та хостинг-провайдерів, а також через арешти редакторів, журналістів, блогерів та адміністраторів груп соціальних мереж.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *