Влада вбиває людей, щоб продовжити своє правління. Таке не пробачається

Зруйновано житлові будинки, дитячі садки, школа, лікарня. Кілька мирних жителів загинули, десятки отримали поранення

Ситуація на Донбасі вже четвертий день на межі. Кілька діб поспіль найсильніших артилерійських обстрілів зазнають безліч населених пунктів Донбасу, у тому числі Донецьк, Макіївка, Ясинувата, Горлівка. Зруйновано житлові будинки, дитячі садки, школа, лікарня. Кілька мирних жителів загинули, десятки отримали поранення.

Спеціальна моніторингова місія СММ ОБСЄ повідомляє, що кількість вибухів у Донецькій області досягла рівня, найвищого за всю історію спостереження. За словами місіонерів, часте використання залпово-ракетних систем зафіксовано в Авдіївці, Ясинуватій і Горлівці, однак і в інших районах уздовж лінії зіткнення спостерігаються сотні вибухів. «Кількість вибухів у Донецькій області стала найбільшою за весь час реєстрування обстрілів. У той час, як більшість порушень була в районі Авдіївки-Ясинуватої, СМГ зафіксувала сотні вибухів у різних районах вздовж лінії зіткнення»,– йдеться в повідомленні ОБСЄ.

Київ звинувачує у всьому Донецьк і Москву, пояснюючи це тим, що нібито Путін вирішив перевірити реакцію Трампа, і вказуючи на те, що загострення почалося буквально за кілька годин після розмови двох президентів.

«Коли кажуть, що це вигідно Росії, наприклад, то ви знаєте, Росію можна підозрювати в чому завгодно. Її можна підозрювати в агресивності, безпринципності тощо. Але в тому, що там сидять ідіоти, її підозрювати неможливо. У той час, коли йдеться про те, щоб зняти з Росії санкції, вона що, буде загострювати ситуацію?» – в ефірі українського телеканалу 112 заявив київський політолог Кость Бондаренко.

Лукавство і цинізм української влади очевидні, адже безліч фактів і свідчень доводять, що саме з подачі української влади почалися бої. Крім того, київське командування раніше прямо заявляло, а українські ЗМІ ретранслювали, про успіхи «повзучого наступу» ЗСУ. «На сьогоднішній день, як би воно не було, але метр за метром, крок за кроком, маючи можливість, наші хлопці героїчно просунулися (вперед – Ред.)», – заявив, наприклад, 1 лютого заступник міністра оборони України Ігор Павловський.

У ДНР вважають, що Київ провокує загострення через безвихідну ситуацію. «На сьогодні Порошенко загнаний у кут, і він кидається. Ситуація не прогнозована. Можу сказати, що ескалація триватиме і, швидше за все, буде мати більш запеклий характер. Ситуацію може змінити розуміння мешканців України, що ця війна не потрібна»,–заявив лідер ДНР Олександр Захарченко.

На думку експертів, Порошенко зважився на загострення, оскільки розуміє, що йому вже нічого не «світить» ні на міжнародній арені, ні в Україні.

«Ніяких інших аргументів, крім війни на Донбасі, у нього немає. Порошенко просто посилає людей на забій, щоб продовжити своє правління»,– вважає президент «Центру системного аналізу і прогнозування» Ростислав Іщенко.

Київський режим вже остаточно втратив і довіру народу, і підтримку заокеанських господарів. А недавнє рішення Дорогомилівського суду Москви про визнання подій 2014 року державним переворотом доводить відсутність легітимності нинішньої київської влади ще і з юридичної точки зору. «Цілі області, Луганська і Донецька, можуть керуватися цим рішенням. Вони через небажання визнавати зміну влади скопом записані в «сепаратисти», і проти них триває справжнісінька громадянська війна. Це геноцид власного народу»,– зазначає український політик Володимир Олійник.

Сьогодні київська влада бомбить Донецьк, маючи останню надію хоч якось привернути увагу Заходу. «Демократи» б’ються в агонії і безсилій люті, розуміючи, що дні їх полічені. Але приректи на смерть сотні людей заради постановочного шоу – це вже вищий пілотаж блюзнірства. Таке не пробачається.

Олеся КосенкоЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *