На Стрітення у Черкасах ліквідували храм Іоанна Воїна

На Стрітення у Черкасах ліквідували храм Іоанна Воїна

15 лютого 2017, на Стрітення Господнє, в Черкасах перестав існувати храм Іоанна Воїна Української Православної Церкви. Храм Іоанна Воїна діяв на території військової частини десять років, з 4 грудня 2006 року, у спеціально переобладнаному приміщенні казарми.  Ініціатором створення храму був колишній командир військової частини полковник Валерій Седлецький.

Преса 10 років тому писала: «З благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, архієпископ Черкаський і Канівський Софроній вручив орден Української Православної Церкви преподобного Іллі Муромця полковнику у відставці Валерію Миколайовичу Седлецкому, який доклав багато зусиль для спорудження цього храму. Вручаючи високу церковну нагороду, владика Софронй зокрема сказав: «Я дякую за ініціативу у створенні храму і безпосередню участь у його будівництві полковникові у відставці Валерію Миколайовичу Сідлецькому. Хочу висловити слова подяки керівникам підприємств і організацій, які надали матеріальну допомогу, і всім жителям Черкас, що не залишилися осторонь доброї справи…»

За минулі роки навколо церкви сформувалася міцна громада, згуртована настоятелем – отцем Олександром, колишнім офіцером. За погодженням з командуванням прохід до церкви в дні богослужінь для парафіян був вільний. Становище не зазнало істотних змін і після подій 2014 року. Лише прохід став через ворота господарського двору і за пред’явленням паспорта. Парафіяни відзначають, що після початку «АТО» жоден з військовослужбовців – тих, хто приходив до отця Олександра, не загинув на війні.

Термін договору оренди приміщення, у якому діяв храм  Іоанна Воїна, був дійсний до 2019 року, але у лютому настоятелем храму було отримано повідомлення, що управління, яке є власником будівель в МО, в односторонньому порядку розриває договір оренди «у зв’язку зі складною ситуацією в Україні».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *