Запорізька «Мотор Січ» візьме участь у створенні нового транспортного російсько-китайського вертольота

Запорізька «Мотор Січ» візьме участь у створенні нового транспортного російсько-китайського вертольота

Запорізька компанія «Мотор Січ» – одне з провідних підприємств на просторі колишнього СРСР, одне з найвідоміших у світі підприємств з розробки, виробництва, ремонту та сервісного обслуговування авіаційних газотурбінних двигунів для літаків та вертольотів, а також промислових газотурбінних установок. «Мотор Січ» виготовляє і супроводжує в експлуатації 55 типів і модифікацій двигунів для 61-го виду літаків і вертольотів.

Цього року українці розпочнуть розробку двигунів для спільного російсько-китайського проекту зі створення важкого транспортного вертольота AHL (Advanced Heavy Lifter), рамкову угоду про створення якого було підписано у 2015 році президентами Росії і Китаю – Володимиром Путіним і Сі Цзіньпіном.

Спільна розробка корпорації «Вертольоти Росії» і китайської компанії Avicopter за функціональним призначенням схожа з важким військово-транспортним гелікоптером Мі-26, але AHL – це більш сучасна машина з ширшим діапазоном використання.

Advanced Heavy Lifter повинен мати вантажопідйомність кабіни 10 тонн і можливість перевозити вантажі до 15 тонн на зовнішній підвісці. Очікується, що прототип вертольота з’явиться вже в наступному 2018 році. Транспортний вертоліт AHL буде поступати на озброєння Збройних Сил Російської Федерації а також на озброєння Національно-визвольної Армії Китаю. До 2040 року в повітря повинні піднятися понад 200 серійних машин.

Налагодити співпрацю між українськими і російськими виробниками в умовах майданних істерик, обмежень і заборон, а також діючих проти Росії міжнародних санкцій, вдалося завдяки посередницькій місії Китаю. Цього місяця представники українського підприємства вже підписали контракт на розробку й постачання двигунів для гвинтокрилів китайської компанії Avicopter.

Попри видуману майданними пройдисвітами «українсько-російську війну», реальна українсько-російська співпраця в авіабудуванні продовжується також і в рамках інших взаємовигідних проектів. Наприклад, у 2016 році «Мотор Січ» відремонтувала авіадвигуни літаків Ан-124, якими транспортуються російські гуманітарні та військові вантажі до Сирійської Арабської Республіки.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *