Митрополит Київський і всієї України: Неможливо отримати прощення гріхів від Бога, не пробачивши ближнього

Митрополит Київський і всієї України: Неможливо отримати прощення гріхів від Бога, не пробачивши ближнього

Піст є тим засобом, за допомогою якого знищується гріх – стіна між Богом і людиною. Про це Блаженніший Митрополит Онуфрій сказав у своїй проповіді під час Чину прощення, який він здійснив ввечері у Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Господь завжди поруч з кожною людиною, але один бачить це, а інший ні. Причиною того, що людина не бачить Всюдисущого Бога, є гріх. З допомогою посту і утримання ми намагаємося стіну, споруджену нашими гріхами, зруйнувати», – сказав він.

Його Блаженство пояснив, що неможливо отримати прощення за вчинені нами проступки й гріхи від Бога, не пробачивши ближнього. Тому довгий шлях Святої Чотиридесятниці починається з Прощеної неділі – так ми готуємо свою душу для благодаті прощення від Бога.

«Сьогодні ми один в одного просимо вибачення. Ця традиція має початок від Христа Спасителя. Коли Господь навчав апостолів, як потрібно молитися, Він виголосив молитву «Отче наш». Ми всі знаємо цю молитву, в ній є такі слова «Прости нам борги наші, як і ми прощаємо боржникам нашим», – нагадав Предстоятель. – Не потрібно думати, що Господь просто так захотів: «Якщо не простиш, то і Я тебе не пробачу». Господь сказав це тому, що такий закон – якщо людина не може пробачити ближнього, то вона не здатна вмістити і прощення від Бога».

За словами Архіпастиря, Свята Чотиридесятниця – це найсприятливіший час для інтенсивної боротьби людини проти гріха. Він зазначив, що утримання потрібно не тільки для тіла, але й для душі.

«У ці дні ми не повинні їсти м’ясо, молоко, яйця; риба дозволяється тільки в певні дні – на великі свята. До тілесного утримання ми повинні приєднати і духовне – це боротьба проти помислів, проти гріховних почуттів, бажань».

Блаженніший владика підкреслив, що здійснювати свій подвиг заради спасіння ми повинні з радістю. Він також нагадав про важливість молитви, читання Святого Євангелія, Псалтирі і власне відвідування великопісних богослужінь, які наповнені духом покаяння.

«Та людина, яка під час посту намагається відвідувати храм Божий, навчається Духом Святим в храмі як правильно приносити покаяння. Постом потрібно посилити і свою особисту молитву, – сказав він. – Ми повинні особливо старатися про те, щоб наш розум не був праздним».

Митрополит Онуфрій порадив протягом дня читати короткі молитви, закликаючи Ім’я Боже: «Особливо корисна і сильна Іісусова молитва: “Господи, Іісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного”».

Предстоятель нагадав про особливе благословення на Великий піст – читати одну главу зі Святого Євангелія: «Це наш маленький скромний духовний подвиг, який ми піднімаємо для того, щоб ублагати Бога послати мир на нашу українську землю».

Під час посту важливо правильно знайти свою міру, застеріг Блаженніший владика. Для цього варто порадитися зі священиком або особистим духівником, особливо тим, хто має погане здоров’я, вагітним і матерям, які годують дітей.

«Мета посту не в тому, щоб убити людину, її тіло, а в тому, щоб убити її пристрасті. Кожен для себе повинен визначити свою міру і терпляче працювати над дотриманням посту – посту тілесного і духовного».

На завершення своєї проповіді Архіпастир привітав усіх з початком Святої Чотиридесятниці і побажав, щоб подвиг посту був для кожного приємний перед лицем Божим.

«Нехай цей подвиг принесе нам просвітлення для душі, зробить для нас більш очевидною присутність Бога поруч з нами – наблизить нас до Нього. Щоб наша душа наповнилася радістю вічного спасіння у Христі Іісусі Господі нашому», – підсумував він.

Після цього Предстоятель попросив у всіх пробачення і сказав, що сам ні на кого не тримає образ і прощає тим, хто вважає, що винен перед ним.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *