«Міністерство» Нищука вимагає від Церкви «засудити військову агресію Російської Федерації проти України»

«Міністр культури України» Євген Нищук

Майданне «Міністерство культури України», що є одним з органів, які привласнили собі повноваження «міністерства віри» і здійснюють нагляд та контроль за Українською Православною Церквою, звернулося до УПЦ з вимогою «засудити військову агресію Російської Федерації проти України» та «сепаратистські настрої» священства.

У своїй заяві майданний «Мінкульт», очолюваний відомим шоуменом «Революції Гідності» Євгеном Нищуком, обурюється проповідями окремих священиків УПЦ, зокрема згадками про Русь, Руську Церкву та руських святих, і, демонструючи свою повну некомпетентність у церковних справах, дає оцінку діям служителів Церкви (де не там побували, з ким не тим зустрічалися, що не те казали, кого не того благословили, що не те освятили й так далі).

«Закликаємо керівництво Української православної церкви та її вірних публічно засудити військову агресію Російської Федерації проти України, визнану на міжнародному рівні, а також звернути особливу увагу та надати належну канонічно-дисциплінарну оцінку системним антиукраїнським висловлюванням й діям окремих представників кліру та вищого духовенства УПЦ, зокрема членам вищого органу церковного управління – Синоду, згаданим у нашому зверненні, – митрополитам Платону, Лазарю, Митрофану (останній, серед іншого, ще й очолює Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ), які зайняли відверту колабораціоністську позицію, відкрито співпрацюючи, морально виправдовуючи й духовно підтримуючи російських окупантів. Також звертаємося до правоохоронних органів й закликаємо надати антиукраїнським діям та висловлюванням окремих представників кліру та вищого духівництва Української православної церкви належну правову оцінку», – зокрема, зазначається у заяві майданного відомства.

Священнослужителі вже відреагували на безпідставні претензії чиновників Майдану. Зокрема, Митрополит Луганський і Алчевський Митрофан припустив можливість звернення до суду у зв`язку із наклепницькими випадами влади. «Звинувачувати мене в сепаратизмі і колабораціонізмі – це вигадка. Заява Мінкульту несправедлива, і мають бути виправлені ці помилки. За таке можна подавати до суду, тому що такі звинувачення – це не компетенція Міністерства культури. Без правдивої інформації такі ярлики навішувати просто непристойно», – зазначив він.

Чиновники «Міністерства культури» забули стару істину про те, що Богу – Богове, а кесарю – кесареве. Про це кореспонденту Спілки православних журналістів заявив політолог Андрій Золотарьов. «Такого роду заява є досить грубим втручанням у церковні справи, тим більше, що вона не має нічого спільного з декларованими владою європейськими цінностями. У цивілізованій країні взагалі важко собі уявити такого роду «послання» від Мінкульту. Але все це лежить в рамках політики, яку відносно канонічної Церкви проводить сьогодні офіційний Київ».

Політолог також зазначив, що не дуже вірить в успіх УПЦ, яка подала до суду на «Міністерство культури» у зв’язку з неодноразовим порушенням прав віруючих. «На жаль, в Україні немає справедливого правосуддя, – вважає Золотарьов. – І справа закінчиться, на мій погляд, черговими позовами у європейському суді з прав людини, де й так Україна сьогодні є рекордсменом. Навряд чи тепер вдасться знайти справедливість в українському суді: він діє в руслі політичних установок влади, а вони спрямовані сьогодні проти Української Православної Церкви Московського патріархату».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *