Масляна. Сьогодні у православних розпочався Масляний (Сирний) тиждень

Масляна. Сьогодні у православних розпочався Масляний (Сирний) тиждень

20 лютого у православних християн розпочався Масляний (Сирний) тиждень, який передує Великому посту. У середу і п’ятницю Божественна літургія не служиться. У ці ж дні немає посту. На Часи (богослужіння добового кола) проголошується молитва преподобного Єфрема Сирина, під час якої віруючі стоять навколішки.

Назва тижня та його головного свята – Масляної, а також церковні назви – Сирний і М’ясопусний, вказують на обмеження в їжі в останній тиждень перед початком Великого посту. Так, на Масляному тижні вже не дозволяється їсти м’ясо, проте ще дозволені молочні продукти. При цьому піст у середу і п’ятницю скасовується.

У богослужбовій практиці цей тиждень відрізняється особливо тривалими богослужіннями у середу та п’ятницю, з численними земними поклонами.

За традицією, Масляна широко відзначається народними гуляннями, забавами та іграми, а також випічкою і частуванням млинцями.

Завершується тиждень Прощеною неділею, коли в храмах після вечірньої служби звершується особливий церковний Чин прощення. Також протягом цього дня віруючі просять один у одного вибачення за всі заподіяні кривди, щоб вступити у Великий піст примиреними.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *