Офіційні представники повстанців назвали умови нормалізації відносин з київською владою

ЛНР і ДНР

Луганська і Донецька народні республіки в рамках Мінського переговорного процесу вимагають створити реальну систему самоврядування в Донбасі. Про це заявила в. о. глави МЗС ДНР, представник Донецька на переговорах політичної підгрупи в Мінську Наталія Ніконорова. «Один з найважливіших пунктів — це співіснування з центральною владою (Києвом) на договірних засадах, тобто це повноваження по укладенню договорів і на цій основі розвиток в будь-якому напрямку: соціальному, культурному, науковому, — сказала вона в інтерв’ю російському агентству ТАСС. — Це те, на що ми погодилися, підписавши Мінські угоди. Це реальне самоврядування, яке відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування».

Вибори в Донбасі при цьому є невід’ємною частиною врегулювання конфлікту. «Ми будемо обирати наші органи влади. Вибори будуть проходити за мажоритарною системою. Ніякої партії „Свобода“, ніякого „Правового сектору“, Радикальної партії на нашій території бути не може. Коли у нас могилами покрита вся територія регіону, ці люди приїдуть до нас агітувати? Цього не буде», — заявив представник ЛНР на переговорах політичної підгрупи Родіон Мирошник.

Брати участь у виборах зможуть тільки ті люди, що проживають в регіоні, і ЦВК України не зможе контролювати електоральний процес. «Цифра переміщених осіб з Донбасу коливається від 200 тис., коли Україна говорить про виплати пенсій, і до 2 млн, коли в Києві говорять про вибори. Вибачте, але при настільки маніпулятивній системі дайте мені такий ресурс як 2 млн, і я вам будь-які вибори виграю», — зазначив представник підгрупи.

ЛНР і ДНР також вимагають створення цілого переліку стримуючих механізмів у відносинах Донбасу та Києва. «Це наявність силових структур, це транскордонне співробітництво, оскільки ми хочемо жити спокійно зі своїми братами з РФ. Це мовне питання. Забороняти російську мову для нас неприйнятно. Ну і розмежування фінансових потоків», — перерахував Мірошник.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *