Храмове свято у багатостраждальному Іверському монастирі (фоторепортаж)

Храмове свято у багатостраждальному Іверському монастирі (фоторепортаж)

25 лютого — день пам’яті Іверської ікони Божої Матері. В честь цього прославленого і шанованого образу в квітні 1997 року Правлячий архієрей Донецької єпархії, Іларіон, ще архієпископ, заклав перший камінь у фундамент храму, який пізніше став головним місцем молитви насельниць і парафіян жіночого монастиря. Цього року Іверська обитель святкувала своє 20-річчя з дня заснування.

З благословення митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона богослужіння розпочалося з водосвятного молебню. Потім відбулася Божественна літургія, яку очолив єпископ Новоазовський Варсонофій, вікарій Донецької єпархії. Владиці співслужило духовенство міста. Традиційний для престольного свята хресний хід і молитва Божої Матері завершили богослужіння.

Незважаючи на майже безперервні бойові дії та обстріли, насельницям і парафіянам Іверської обителі вдалося за відносно короткий проміжок часу привести до ладу територію. Купи сміття, що були відкриті погляду при в’їзді в монастир рік тому, прибрані. З клумб видніються саджанці троянд та інших квітів.

Прочанам у храмі стояти тепер набагато комфортніше і безпечніше: дах перекритий дошками, прибрані висячі палі та перегородки, діри в стінах закладені цеглою, встановлена піч для обігріву приміщення. Кілька нещодавно вставлених вікон вже встигли розбитися від вибухової хвилі, однак це не бентежить всіх тих, хто працює задля відродження обителі.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *