Держпереворот. Три роки по тому

Держпереворот. Три роки по тому

У дні річниці трагічних подій на Майдані обстановка в столиці загострюється, що називається, не по днях, а по годинах. Націоналісти всіх мастей мають намір притягнути політиків до відповідальності. Всього в акціях, присвячених річниці Майдану, в ці дні мають намір взяти участь 196 тисяч чоловік. У київській мерії повідомили, що їм надійшло 30 заявок на проведення масових акцій. І хоча основні протести призначені на 20-22 лютого, 19 числа вже всюди в центрі Києва звучали заклики до повалення чинної влади.

Увечері 19 лютого в Києві на вулиці Інститутській почалися зіткнення з поліцією. Націоналісти атакували кордон правоохоронців, вимагаючи відкрити прохід вулицею і дати можливість занести намети до адміністрації Петра Порошенка. Націоналісти почали бити силовиків вогнегасниками, руками, держаками прапорів. Силовики, вишикувавшись у ланцюг, не відповідали на агресію, лише намагалися ухилитися від ударів. Через певний час бійка вщухла, проте ситуація залишилася вкрай напруженою.

Київська влада, яка сама отримала кермо влади, влаштувавши переворот взимку 2014 року, звичайно ж, з усіх сил намагається придушити протести й захиститися від розлючених і збройних радикалів. У центральній частині міста були встановлені фільтраційні контрольно-пропускні пункти. За даними відділу комунікації поліції Києва, до охорони порядку в центрі міста було залучено близько 5 тис. правоохоронців. Пройшла навіть інформація про те, що напередодні заходів Порошенко віддав наказ ввести війська до Києва і дозволити їм відкривати вогонь по радикальним українським націоналістам у разі спроби початку нового Майдану. «Під акції 19-22-го до Києва й околиць звозять армію на той випадок, якщо почнуться масові зіткнення протестувальників і поліції. Поліція, ясна річ, з можливими бунтами не впорається, тому є наказ везти військових, які при нагоді повинні будуть стріляти по учасниках акції та захищати АП»,– повідомляє в своєму блозі новину прес-секретар «Правого сектора» Артем Скоропадський.

У свою чергу в СБУ заявляють про можливість насильницького сценарію під час пам’ятних заходів і за звичкою лякають “рукою Кремля”, яка нібито має намір влаштувати в Києві масові провокації. «Ми бачимо, що РФ намагається використовувати цей привід для провокування сутичок, насильства і масових заворушень»,– йдеться в повідомленні СБУ.

Київська влада «легким порухом руки» перетворює вчорашніх «захисників» і «героїв України» на «агентів Кремля». «Зрозуміло, що у нас у всьому винен Путін, який разом із Сурковим все це запланував. Так вчорашні герої стають агентами Кремля, щойно їх діяльність не сподобалася тому, хто формує інформаційну політику і пропаганду України»,– іронізує український політолог, керівник фонду «Українська політика» Кость Бондаренко.

Але, якщо вдуматися, то все це вже зовсім не смішно. Адже тепер майже кожен, хто незадоволений діями уряду, оголошується “агентом Кремля”. Дати команду на силове придушення нового майдану під виглядом боротьби з Путіним нинішній владі не становитиме труднощів. Для них норми закону і Конституція – це умовності. Ті, хто прийшов шляхом держперевороту заради утримування влади, підуть на все.

«Сьогодні українці починають прозрівати, що настрибали на майдані. Вони б і раді повернути собі владу, відновити порядок у країні і зажити щасливо, але для цього потрібні юридичні підстави. Такими якраз і можуть стати висновки Дорогомилівського суду, кінцева мета якого – повернути владу народу»,– каже український політик, ініціатор судової справи про держпереворот Володимир Олійник.

Щоб врятувати країну, потрібно повернути народу право самому обирати уряд демократичним конституційним шляхом, а не шляхом держпереворотів. І час кардинальних змін, судячи з усього, вже прийшов.

Олеся КосенкоЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *