Депутати Верховної Ради – нелегітимні та недієздатні

Депутати Верховної Ради - нелегітимні та недієздатні

Початок чергової сесії Верховної Ради засвідчив, що режим Порошенка не має під собою ніякої, навіть формальної, опори в парламенті. Провладна парламентська коаліція налічує менше ніж 226 депутатів і фактично вже не існує.

Зібрати її заново можливості не видається. Депутати, у тому числі з фракції блоку Петра Порошенка, зрозуміли, що новий господар Білого дому Дональд Трамп українськими маріонетками, яких він успадкував, незадоволений. Крім того, юридично підковані депутати і політики розуміють, що нинішня влада нелегітимна і намагаються від неї дистанціюватися.

Якщо раніше нелегітимність режиму Порошенка компенсували антиросійською і військовою істерією, то зараз очевидно, що народ ненавидить нинішню владу, незважаючи на всі зусилля пропаганди. А значить, за державний переворот доведеться відповідати.

Рішення Дорогомилівського суду Москви, який визнав події 2014 р. державним переворотом, нелегітимність нинішньої української влади тільки доводить. «Європейці і нинішня влада переконували людей, що все під контролем, все за законом. А за фактом: усунули Януковича, поміняли Конституцію, розігнали суддів. А рішення суду на підставі показань свідків, на підставі письмових доказів і відеоматеріалів дало відповідь – це був державний переворот», – зазначає український політик Володимир Олійник.

Оскільки коаліція у Верховній Раді фактично перестала існувати, то влада сьогодні в Україні не тільки нелегітимна, а й недієздатна. Незважаючи на те, що в оточенні Порошенка категорично заперечують можливість проведення дострокових виборів в Україні, експерти кажуть про їх наближення. Поведінка депутатів також свідчить про те, що вони більше «заробляють бали» для участі в наступних виборах, ніж думають про поточну роботу у Верховній Раді.

Парадокс, але, незважаючи на нестямні крики депутатів «майданних» фракцій про турботу про народ і про «російську агресію», Верховна Рада після канікул у перші два дні своєї роботи, 7 і 8 лютого, достроково закрила засідання через відсутність депутатів для результативного голосування. Лідер «Опозиційного блоку» Юрій Бойко закликав керівництво Ради і «реформаторів» повернутися обличчям до людей і почати працювати, а не займатися «політичними ігрищами».

«З огляду на ситуацію в країні, парламент повинен негайно прийняти економічні й соціальні закони, але відбувається зворотне. Знову на порядку денному ратифікації і декларації. Це явно не те, чого сьогодні потребують громадяни України. Нинішній парламент став чемпіоном за рівнем недовіри до нього за весь час існування Ради і живе окремим від інтересів громадян життям. Немає ніякого сумніву, що парламенту цього скликання залишилося недовго працювати, він практично вичерпав себе», – зазначив Юрій Бойко.

Але, судячи з усього, деякі депутати знайшли для себе набагато більш «цікаві» заняття, ніж «нудна» робота в сесійній залі. У середу, 8 лютого, замість того, щоб вивчати законопроекти, народний депутат Олексій Гончаренко (Блок Петра Порошенка) влаштував, як він сам охарактеризував, «символічну акцію» протесту біля посольства Німеччини в Україні. Парламентарій написав фарбою на шматку Берлінської стіни, встановленої біля дипмісії, слово “Nein”, адресуючи його послу Ернесто Райхелю.

Нардеп Гончаренко

Таким чином, Гончаренко продемонстрував своє ставлення до заяви посла Німеччини в Україні про необхідність проведення виборів на Донбасі і дотримання Мінських домовленостей без ув’язки з пропагандистською вимогою Києва про «виведення російських військ». Через ці заяви частина парламентаріїв закликала бойкотувати прийом у німецькому посольстві, що відбувся з нагоди 25-річчя дипломатичних відносин України і ФРН.

«Бойкот» депутатів і демарш Гончаренка ще раз продемонструє верхівці Німеччини, кого вона привела до влади в Україні в 2014 році.

«Якщо Гончаренко хотів своєю ідіотською витівкою показати, що депутати в коаліції такі суворі, що з ними мирний план щодо Донбасу не пройде, то він тільки допоміг продемонструвати німцям, що цей склад парламенту такий несамовитий, що його простіше поміняти», – заявив екс-речник МЗС Олег Волошин.

У результаті не виключено, що західні партнери України, ті ж США і Німеччина, жорстко поставлять питання про перезавантаження влади в Україні шляхом нових парламентських виборів, а, можливо, і президентських.

Валеріан ПідмогильнийЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *