Через блокаду Донбасу майданними активістами «Кабмін» ввів надзвичайний стан у сфері енергетики

Майданний «Кабмін» ввів надзвичайний стан у сфері енергетики

Загострення конфлікту київської влади зі своїми майданними штурмовиками з приводу контролю за переміщенням вантажів (зокрема, вугілля) у зоні так званої «АТО» може спровокувати суттєві проблеми з електро- та теплопостачанням на значній частині України. В умовах зими, це здатне призвести до зупинки підприємств, відключення опалення і навіть до людських жертв.

Зараз бойовики нацбатальонів здійснюють блокаду «окупованих територій», не пропускаючи звідти состави з донецьким вугіллям. На думку «активістів» товарообіг між конфліктуючими регіонами (навіть на тому жалюгідному рівні, що ще якось зберігається під час громадянської війни) – «сприяє фінансуванню тероризму», а тому має бути повністю припинений.

В результаті склалася парадоксальна ситуація, коли стає незрозумілим, кого саме блокують «патріоти» – Донецьк чи Київ. Адже в результаті припинення поставок вугілля на межі зупинки опинилися теплоелектростанції саме на тих територіях, що підконтрольні Києву, а не повстанцям.

У цих умовах майданний «Кабінет міністрів України» на своєму позачерговому засіданні був змушений прийняти рішення про введення надзвичайного стану на ринку електроенергії.

Надзвичайний стан передбачає скорочення споживання дефіцитного вугілля антрацитної групи. Електропостачання може періодично відключатися за певним графіком у деяких областях України.

«Ми будемо робити все, і зараз вводимо ці заходи, для того щоб не допустити або мінімізувати будь-які відключення… Ми будемо управляти системою таким чином, щоб мінімізувати будь-які негативні наслідки для громадян України. Хочу підкреслити, що відключення будуть відбуватися тільки в крайніх випадках і ми будемо заздалегідь про це інформувати», – пообіцяв «прем’єр-міністр» Володимир Гройсман.

За словами «глави Міненерго» Ігоря Насалика, режим НС буде діяти не більше двох місяців.

Зараз майданна влада продовжує вивчати можливості «енергетичної незалежності від окупованих територій». Приміром, цілком серйозно розглядається питання закупівлі дефіцитного вугілля у Південно-Африканській Республіці.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *