26 лютого Церква вшановує священномученика Сильвестра (Ольшевського)

26 лютого Церква вшановує священномученика Сильвестра (Ольшевського)

Майбутній священномученик Сильвестр (Ольшевський) народився в 1860 році в селі Косівка Сквирського повіту Київської губернії в родині диякона. Закінчив Київську Духовну семінарію та академію в числі кращих випускників. Полтавський єпархіальний місіонер, борець з сектантством, священик. Автор великого числа богословсько-місіонерських творів.

З 1915 року владика Сильвестр – глава Омської і Павлодарської єпархії, гаряче любимий паствою. Після видання більшовицькою владою декрету про відділення церкви від держави організував в Омську хресний хід (4 лютого 1918 року), в ході якого звертався до народу з закликом берегти православну віру і захищати храми. В ніч з 5 на 6 лютого був заарештований більшовиками, при арешті був убитий економ владики Микола Цикура. Ці події викликали обурення парафіян. Закрилися установи, магазини, навчальні заклади, червоногвардійці на вулицях розганяли народ. Влада спочатку ввела в місті облогове становище, але вже 8 лютого більшовики були змушені звільнити архієрея.

З листопада 1918 року, коли влада в місті перейшла в руки Білої армії, Сильвестр, вже архієпископ, очолив Вище тимчасове церковне управління Сибіру. Коли адмірал Олександр Колчак прийшов до влади, в січні 1919 року архієпископ Сильвестр привів його до присяги як Верховного правителя Росії. У березні організував хресний хід за участю Колчака і членів його уряду. Відновив інститут військових священиків. У серпні 1919 благословив учасників з’їзду козацьких військ Росії.

Церковне управління, очолюване владикою Сильвестром, розсилало відозви, в яких пояснювалася антихристиянська суть більшовизму.

При відступі Російської армії з Омська архієпископ Сильвестр залишився у ввіреній йому єпархії. Був заарештований червоними. Після двох місяців тортур, 26 лютого 1920 року владику розіп’яли цвяхами на підлозі і закололи розжареним шомполом в серце.

У серпні 2000 року Архієрейський собор Руської Православної Церкви зарахував святителя Сильвестра (Ольшевського) і економа Миколу Цикуру до лику Новомучеників і Сповідників Російських.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *