З 1 лютого в Україні розпочинається черговий етап зростання цін на послуги та товари

З 1 лютого в Україні розпочинається черговий етап зростання цін на послуги та товари

НАК “Нафтогаз України” з 1 лютого 2017 року підвищить ціну на газ для промислових споживачів на умовах передоплати на 22%. Тепер промисловцям доведеться платити за газ на 1600 грн більше – 9 200 грн за 1 тис. куб. м. Для інших покупців ціна в наступному місяці зросте на 21,1%, або на 1760 грн – до 10140 грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ). “Таке підвищення зумовлене зростанням цін природного газу на європейському ринку”, – пояснили в “Нафтогазі”.

Очікується підвищення тарифів на електроенергію для підприємств. Для споживачів 1-го і 2-го класів напруги струму стане дорожче на 1-3% незалежно від обслуговуючого обленерго (крім компаній «Енергія-Новояворськ» у Львівській області та «Атомсервіс» в Миколаївській області). Також на 0,7-1,91%, або на 0,96-3,38 коп/кВт-год, до 143,9-180,52 коп/ кВт-годину збільшено розцінки для «Укрзалізниці».

В грудневому рішенні НКРЕ говорилося що оптово-роздрібні ціни для промисловості будуть знижені на 15%, проте замість обіцяних знижок на електроенергію, промисловцям підвищують тарифи. Директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин Валентин Землянський припустив, що це може бути пов’язане із девальвацією гривні. «Енергоносії купуються за валюту. У “Енергоатома”, ДТЕК, газових ТЕЦ — у всіх є валютна складова», — пояснив Землянський. При цьому на сайті НКРЕ жодних аргументів немає — тільки ціни по всіх обленерго.

Квитки на поїзд також стануть дорожче. Глава “Укрзалізниці” Войцех Балчун підтвердив, що в 2017 році підприємство підніме ціни на проїзд у залізничному транспорті. Так, проїзд у плацкартному вагоні сполученням Київ-Івано-Франківськ зараз коштує майже 76 грн. З 1 лютого 2017 ціна складе близько 90 грн, а з 1 жовтня – 102,14 грн. Проїзд в купейному вагоні зараз коштує 223,22 грн. З 1 лютого ціна зміниться і складе вже 264,5 грн, а з 1 жовтня – 300 грн. При цьому квиток в СВ-вагоні зараз дорівнює 492 грн, а з жовтня 2017 року буде 662 грн. Плацкартний квиток в поїзді з Києва до Львова, Одеси, Ужгорода і Харківа поки оцінюють в 130,05 грн. У лютому проїзд буде коштувати 154 грн, а з жовтня – 175 грн. Вартість квитка в купейному вагоні з Києва в Одесу з лютого буде становити 342 грн, а з жовтня – 388 грн.

Підіймати ціни будуть ровайдери та мобільні оператори. Український провайдер-компанія “Воля” з 1 лютого підвищує тарифи на пакети послуг ТБ, Інтернет, ТВ+Інтернет. Пояснюючи причини зміни тарифів провайдер нагадує про складну економічну ситуацію в Україні. В середньому розмір абонентської плати за послуги провайдера зросте на 6%. На офіційному сайті “Київстар” з’явилося повідомлення про припинення дії деяких тарифних планів і заміни їх на інші, більш дорогі, з 1 лютого 2017 року. З 1 лютого 2017 року перестануть діяти тарифи “за 40”, “за 70”, “Всі за 120”, “Всі за 95” і “Всі за 150”. Нові пакети подорожчали від 4% до 65% в залежності від тарифного плану.

Ситуація, що склалася, загрожує знищенням промисловості, вважають експерти. Як зазначає голова Асоціації українських банків Олексій Кущ, індекс цін виробників за 12 місяців перевищив 35%, в той час як споживчих — лише 14%. “Це означає, що собівартість виробництва продукції збільшується в середньому втричі швидше, ніж ціна її реалізації. Це ненормально”, — зазначив Кущ.

“Промислову інфляцію ніхто не контролює, собівартість продукції зростає рекордними темпами. При цьому бізнес змушують підвищувати ще і мінімальну зарплату. І паралельно з цим проводиться жорстка монетарна політика, яка повністю “висушує” весь споживчий ринок. Зарплати і пенсії не ростуть, грошей у людей все менше, отже, попит на товари падає. Які підприємства можуть вижити в подібній ситуації? Це загрожує знищенням промисловості”, — каже експерт.

Аналітики попереджають, що зростання тарифів позначиться на індексі промислових цін, на який впливають девальвація, вартість електроенергії і тарифи на залізничні перевезення. А протягом півріччя, ціни від виробників докотяться й до роздробу.

Тобто ціни на всі товари і послуги знову почнуть зростати прискореними темпами. Українцям також варто готуватися до найбільш суттєвого подорожчання комунального електротранспорту (метро, трамвай, тролейбус), бензину та дизельного палива, послуг водоканалів.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *