Європейський суд з прав людини визнав Україну лідером за кількістю поданих на неї скарг

Європейський суд з прав людини

Протягом минулого 2016 року найбільшу кількість судових позовів до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) було подано на Україну. Всього у 2016 році до Європейського суду з прав людини було подано 79750 скарг на країни – члени Ради Європи, що на 2542 скарги більше, ніж позаминулого року. Збільшення кількості відбулося за рахунок поданих скарг на Угорщину, Румунію та Туреччину, проте лідерство України залишається стабільним. Відповідні дані оприлюднив у четвер у Страсбурзі в Європейському суді з прав людини президент суду Гвідо Раймонді.

На Україну було подано найбільшу кількість скарг – 18150, що становить 22,8% від загальної кількості. «Значна частина справ щодо України (63,8%, 11590 скарг) – є, як ми називаємо, “ефектом справи Іванова”. Це означає, що вони пов’язані з труднощами у виконанні вироків національних судів, які, у цілому, стосуються зисків приватним особам від держави – це найбільша частина справ, яка стосується України», – сказав Раймонді і додав, що також є 3690 справ, які стосуються конфлікту на сході України.

На другому місці Туреччина – кількість скарг на Анкару склала 12600, або 15,8% від загальної кількості; на третьому – Угорщина зі 8950 скаргами, що становить 11,2%.

У «Міністерстві юстиції України» вважають, що велика кількість справ проти України в Європейському суді з прав людини зумовлена недосконалістю вітчизняної судової системи. Водночас експерти серед головних причин називають політизованість та корумпованість українського судочинства, а також залежність суддів від олігархів, чиновників, криміналітету та екстремістів, що здійснюють тиск на судові органи держави.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *