Водохреща. 19 січня православні християни святкують Богоявлення, Хрещення Господнє

Водохреща. 19 січня православні відзначають Богоявлення, Хрещення Гомподнє

19 січня (6 січня за старим стилем) православні християни святкують Богоявлення, Хрещення Господнє, або, як кажуть у народі – Водохрещу.

Богоявленням свято називається тому, що при Хрещенні Господа з’явилася світу Пресвята Трійця (Мф. 3, 13 – 17; Мк. 1, 9 – 11; Лк. 3, 21 – 22). Бог Отець глаголал з небес про Сина, Син хрестився від святого Предтечі Господнього Иоанна і Дух Святий зійшов на Сина у вигляді голуба. З давніх часів це свято називалося днем Освіти і празником Світла, тому що Бог є Світло і з’явився просвітити тих, хто перебуває “во тмє і сєні смєртнєй” (Мф. 4, 16) і врятувати по благодаті грішний людський рід.

У древній Церкві був звичай хрестити, оглашених у навечір’я Богоявлення, так як Водохреща і є духовним просвітництвом людей.

Початок свята Богоявлення сягає апостольських часів. Про нього згадується в Апостольських постановах. Від II століття збереглося свідчення святителя Климента Олександрійського про святкування Хрещення Господнього і звершене перед цим святом нічне бдіння.

Свята Церква у свято Хрещення Господнього утверджує нашу віру в найвищу, незбагненну розумом таємницю Трьох Осіб Єдиного Бога і навчає нас рівно сповідувати і прославляти Святу Трійцю Єдиносущну і Нероздільну; виявляє і руйнує міфи стародавніх лжевчителів, які намагалися думкою і словом людським осягнути Творця світу.

Церква показує необхідність Хрещення для віруючих у Христа, вселяє нам почуття глибокої вдячності до Просвітителю і Очисника нашого гріховного єства. Церква вчить, що наше спасіння і очищення від гріхів можливо тільки силою благодаті Святого Духа і тому необхідно гідно зберігати ці благодатні дари святого Хрещення для збереження в чистоті того дорогоцінного одягу, про який говорить нам свято Хрещення: “усі ті, що в Христа хрестилися, у Христа облєкостеся” (Гал. 3, 27).

Преподобний Іоанн Дамаскін говорив, що Господь хрестився не тому, що Сам мав потребу в очищенні, але щоб, “водами погребсти людський гріх”, виконати закон, відкрити таїнство Святої Трійці і, нарешті, освятити “водне єство” і подати нам образ і приклад Хрещення.

19 січня 2017 року, у день свята Хрещення Господнього, після урочистої Божественної літургії у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив чин великого освячення води у Дніпрі.

Разом із Його Блаженством під час освячення молились керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Боярський Феодосій, єпископ Бородянський Варсонофій, єпископ Васильківський Миколай, духовенство міста Києва, а також тисячі віруючих.

Після звершення чину освячення, Блаженніший владика звернувся до тисяч киян та представників десятків ЗМІ зі словами вітання зі святом Богоявлення. Він нагадав, що Господь усіх нас об’єднує та закликав жити в мирі, добрі і злагоді між собою.

За традицією усі бажаючі мали можливість зануритися в ополонку, яка була вирізана у формі хреста.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *