В Україні за місяць припинили легальну роботу майже 130 000 приватних підприємців

В Україні за місяць припинили легальну роботу майже 130 000 приватних підприємців

Як свідчать дані сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній OpenDataBot, з кінця грудня 2016 року в Україні стрімко знижується кількість зареєстрованих приватних підприємців. Менш ніж за місяць загальна кількість приватних підприємців, офіційно зареєстрованих і працюючих в Україні, зменшилася на 128402 осіб.

Масове закриття ФОП (фізичні особи-підприємці) спостерігається в кожній області України. Найбільше у Київській (17176), Харківській (12390) і Дніпропетровській (11196) областях.

Більше за інших припиняють державну реєстрацію, а отже легальні відносини з державою, приватні підприємці роздрібної (43275) та птової (8931) торгівлі, а також складських (10798) та транспортних послуг (7040).

Це свідчить про те, що приватний бізнес швидко «уходить в тінь», криміналізується і, за суттю, знімає з себе зобов`язання по сплаті податків та участі у формуванні державного бюджету України.

Однією з головних причин цієї тенденції є те, що 27 грудня президент Майдану Петро Порошенко підписав зміни до законодавства про працю фізичних осіб-підприємців. Згідно новим нормам, з 1 січня 2017 окремі категорії ФОП, зокрема другої і третьої груп, повинні платити єдиний соціальний внесок 704 гривень в місяць, навіть у тому разі, якщо не мають ніякого прибутку.

Підіймаючи розмір податків влада розраховувала отримати у своє розпорядження більше грошей, але експерти з економічних питань прогнозують, що результат буде протилежним. Надходження до держбюджету за єдиним соціальним внеском будуть й надалі знижуватися.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *