«Україна це Європа», а Європа – це Україна? В ЄС інакомислення тепер теж вважають ознакою «російської пропаганди»

«Україна це Європа», а Європа - це Україна?

Оперативна робоча група зі стратегічних комунікацій ЄС (East Stratcom Task Force) у четвер звинуватила Росію в спробі послабити провідні Західні країни шляхом «дезінформації». Ця група була створена в березні 2015 року за розпорядженням глави дипломатії ЄС Федерікі Могеріні. Офіційним завданням цієї євроструктури є «реагування на тривалу кампанію дезінформації з боку Росії».

В своїй «експертній доповіді» East Stratcom заявляє, що за підсумками роботи групи протягом 15 місяців «експертам» вдалося виявити «сплановану стратегію» Москви. Як стверджують в організації, російська інформаційна стратегія спрямована на те, щоб «послабити і дестабілізувати Захід».

East Stratcom, заявляє, що для інформаційного тиску Росією використовуються не тільки такі великі засоби масової інформації, як RT і Sputnik, але й «маргінальні джерела», в числі яких блоги і соцмережі. Автори доповіді пишуть, що їм потрібно провести додаткове «дослідження», але все ж вони переконані в ефективності «російської дезінформації». «Якщо поглянути на соцопитування, що досліджують, скільки людей сприймають очевидну дезінформацію прокремлівських ЗМІ, ми змушені зробити висновок, що ця кампанія є надзвичайно успішною», — констатують «дослідники».

Доказом «успіху російської пропаганди» вважаються, зокрема, дані опитувань Pew. Результати показали, що, наприклад, третина німців підтримують ослаблення антиросійських санкцій, а половина французів вбачає провину Києва в конфлікті на Донбасі. Наводяться і дані опитувань, проведених в Чехії, Словаччині і Угорщині, які виявили наявність недовіри до США і НАТО. East Stratcom також посилається на «аналіз» порталу BuzzFeed, присвячений «фейковим новинам», поширюваним під час передвиборчої кампанії у США (хоча Росія в статті BuzzFeed навіть не згадується). Ще одне «джерело» East Stratcom — стаття Washington Post про роль Росії у поширенні «фейків». Цей матеріал викликав хвилю критики в провідних ЗМІ, і самій газеті довелося за нього виправдовуватися. Незважаючи на це, провладні та проолігархічні ЗМІ Євросоюзу та України вже почали тиражувати висновки «авторитетної дослідницької структури ЄС».

Взагалі, потужністю і небезпечністю всюдисущої «російської пропаганди» тепер лякають людей не лише у нас, а й в усіх «цивілізованих країнах» світу. Більше того, схоже, що Захід бере на озброєння саме відпрацьовану тоталітарно-майданну методу боротьби з інакомисленням: якщо ти маєш погляди, відмінні від «загальноприйнятих», якщо ці погляди не відповідають інтересам правлячого режиму, то ти «жертва путінської пропаганди», «проросійський терорист» і «зомбований ватник».

Чому таке відбувається? Тому що медійні маріонетки світового олігархату програють в інформаційній війні. Тому що все більше людей і країн починають розуміти, хто є хто у глобальному протистоянні цивілізацій. Тому що прогресує процес розчарування в «американській демократії» та «європейських цінностях», і все більше надій на позитивні зміни пов`язується з Росією, яка, попри всі спокуси, негаразди та дурнощі – намагається орієнтуватися на Закон Божий, на високі ідеали любові і справедливості.

Західні медіа-політики роблять вигляд, що причини їхньої поразки в інтенсивності інформаційного наступу російських та проросійських пропагандистів. Але це неправда. Тому, що в сучасному світі інтенсивність інформаційних процесів у першу чергу залежить від грошей, а бюджети російських ЗМІ в десятки (а подекуди й в сотні) разів менші за бюджети американо-європейських і навіть маргінально-колоніальних (типу укромайданних) медіаструктур.

Просто пропаганда правди потребує значно менших ресурсів, ніж створення і просування правдоподібної брехні.

Багатьом людям вже набридло, що їх вважають за баранів. Люди хочуть мати інформацію з різних (у тому числі альтернативних) джерел, щоб робити власні висновки. От і весь секрет успіху непереможної «російської пропаганди».

Що стосується перспектив Євросоюзу, який взяв курс на політику «українізації» у сфері дискредитації та обмежень свободи слова, то ні до чого доброго це не призведе. Система, яка побудована на брехні, не може бути сталою та довговічною. Брехня, як руйнівний наркотик – на певний нетривалий час може блокувати усвідомлення проблеми, може викривити сприйняття дійсності у вигідному владі ракурсі, але потім неминуче призведе систему до загибелі. Сьогодні це переконливо підтверджує приклад руйнації євромайданної України.

Славко ЯценкоЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *