Україна і пріоритети Дональда Трампа

Дональд Трамп. Президент США

Після того, як Дорогомилівський суд Москви ухвалив рішення про визнання подій початку 2014 року в Україні держпереворотом, стало очевидно, що дні «майданного» режиму в Києві добігають кінця. Рішення московського суду ставить під сумнів легітимність нинішньої київської влади. Плюс до всього – народ ненавидить владу все більше. Люди вже не хочуть чути про «агресію», якою прикривається кричуща корупція у верхах.

Останні тенденції засвідчують, що і розраховувати на заступництво нових господарів Білого дому Порошенку теж не варто. В оточенні нового президента США Дональда Трампа Петра Порошенка і його прибічників «своїми» не вважають.

«Трамп добре поінформований, що за влада зараз в Україні», – зазначає український політик Володимир Олійник.

Загалом, як для маріонеток, які повинні розуміти нового господаря з півслова, Дональд Трамп гранично чітко розставив пріоритети в своїй інавгураційній промові. Він жодного разу не згадав Росію в негативному ключі. Одночасно натякнув, що Америка більше не буде витрачати кошти та ресурси для підтримки чужих воєн.

«Ми субсидували армії інших країн, дозволивши власній військовій силі виснажитися. Ми захищали чужі кордони, відмовляючись захищати власні. Ми витрачали трильйони доларів за океаном, поки американська інфраструктура занепадала. Ми робили інших багатими, у той час як наші багатство, сила і впевненість випарувалися», – заявив Дональд Трамп.

Загалом, Порошенку від нової адміністрації Білого дому чекати не доводиться ні летальної зброї, ні особливо щедрих кредитних траншів, ні підтримки його офшорів і «сліпих трастів». Тим більше, що в оточенні нового американського президента прекрасно пам’ятають, скільки гидоти в Києві наговорили щодо Дональда Трампа під час передвиборної кампанії, щосили намагаючись підіграти його суперниці Хіларі Клінтон.

«Безслідно не мине втручання «патріотів» у виборчу кампанію США, а зокрема їх лжезвинувачення керівника штабу Трампа Пола Манафорта в отриманні грошей від Партії регіонів. Такої підтримки з боку США, яка була за Обами, в українських «демократів» вже не буде», – переконаний Володимир Олійник.

Найцікавіше, що «патріоти» моментально запереживали після того, як відразу після інавгурації Дональда Трампа з сайту Білого Дому зник розділ про «захист прав ЛГБТ». Адже, по суті, єдине «досягнення» режиму Порошенка за весь час його правління – це проведений в Києві «гей-параду». Для цього були витрачені величезні суми та зігнані для захисту геїв майже 7 тис. поліцейських. І ось, виходить, всі старання марні, а інших «досягнень» у київського режиму немає і не передбачається.

Не виходить запропонувати себе новим господарям у Вашингтоні не тільки Порошенку, а й іншим «майданним» політикам. Так, наприклад, екс-президента Грузії і колишнього одеського губернатора Михайла Саакашвілі, який хвалився «дружбою» з Дональдом Трампом, на інавгурацію просто не пустили. Довелося Саакашвілі спостерігати за церемонією здалеку, «з кущів». У такому вигляді він дуже нагадував шолудивого пса, якого нові господарі садиби викинули за огорожу.

Правда, потім Михайло Саакашвілі вигадав, що, мовляв, був на церемонії інавгурації, але ЗМІ це не висвітлили. У всьому, як завжди, «винні агенти Кремля». «Ми пропонували українським телеканалам висвітлити мою присутність… Всі вони відмовилися, зате деякі з них дружно тиражують фотки, зняті людьми з російськими зв’язками, на яких я вже на виході з церемонії очікую решту своєї групи», – написав Саакашвілі у Facebook.

Але справа в тому, що фото, на якому Саакашвілі стоїть «у кущах» далеко від самої церемонії інавгурації, поширила така «людина з російськими зв’язками», як перший віце-президент дипломатичної місії «Європейська Україна» Резазаде Алі Реза, який на відміну від Михайла Саакашвілі був присутній на церемонії інавгурації. Та й не зміг Саакашвілі цього ніяк спростувати, не надавши правдоподібні знімки з більш «вигідного» місця.

Останні події засвідчуть, що українським «майданним» політикам, які прийшли до влади в результаті державного перевороту і довели свою країну до громадянської війни, економічного краху й тотального зубожіння населення, відмовляють у заступництві навіть їх господарі в Вашингтоні. А це значить, що за свої діяння їм дуже скоро доведеться відповідати.

Валеріан ПідмогильнийЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *