Угоди з Росією у сфері телерадіомовлення розірвано заради «захисту інформаційного поля»

Угоди з Росією у сфері телерадіомовлення розірвано заради «забезпечення захисту інформаційного поля країни»

Євромайданний «Кабінет міністрів України» ухвалив рішення про припинення дії угод з урядом Російської Федерації про співробітництво у сфері телебачення, радіомовлення та інформації. Про це йдеться в постанові цієї організації за номером 1053.

«Подальша дія зазначених угод не відповідає стану міждержавних відносин і не узгоджується із заходами, яких вживає Україна для забезпечення захисту інформаційного поля країни від негативних інформаційно-психологічних впливів», – сказано в пояснювальній записці до документа.

Угоду про співробітництво у сфері телебачення і радіомовлення між Україною і Росією було підписано в 2000 році і вона передбачала створення сприятливих правових, організаційних та економічних умов для забезпечення трансляції та розповсюдження програм російських телерадіомовних організацій на території України і програм українських телерадіомовних організацій на території Російської Федерації. Угода у сфері інформації діяла з 1998 року і створювала правові рамки для обміну інформацією, зокрема й між інформаційними агентствами, аудіовізуальними, друкованими та іншими ЗМІ.

5 лютого 2015 року майданна«Верховна Рада України» ухвалила закон про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України, яким встановлюються загальні критерії для визначення аудіовізуальної продукції, яка шкодить національній безпеці України, забороняється публічне використання такої продукції і визначаються санкції до суб’єктів господарювання, які ігноруватимуть таку заборону.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *