У Рівненській області розкольники намагалися захопити православний храм

 Свято-Успенський храм Української Православної Церкви, який розташований у селі Птича Дубенського району Рівненської області

2 січня розкольники-філаретівці з так званого «Київського патріархату» здійснили черговий напад на Свято-Успенський храм Української Православної Церкви, який розташований у селі Птича Дубенського району Рівненської області. Про подію розповіли в інформаційно-просвітницькому відділі УПЦ, нагадавши, що це вже не перша спроба рейдерського захоплення храму.

За словами представників Свято-Успенського храму, близько п’ятдесяти молодиків від «Київського патріархату» проникли на територію і спробували зрізати замки з дверей храму.

Про те, як розвивалися події, розповів клірик Рівненської єпархії протоієрей Віктор Земляний. «Люди, які проникли на територію храму, були в масках і з сумками. Якщо б наші парафіяни не чергували в цей час, то зрізали б замки та захопили церкву». За свідченням протоієрея Віктора, одному чоловікові були нанесені тілесні ушкодження, а намет, у якому в даний час молиться релігійна громада УПЦ, перевернули. Коли до місця НП під’їхала поліція і стали підходити парафіяни храму, «віряни» у балаклавах розбіглися.

Нагадаємо, що право власності на церкву в селі Птича належить релігійній громаді Української Православної Церкви. Це було підтверджено рішенням суду. У 2015 році ряд судових інстанцій – Господарський суд Київської області, Київський апеляційний господарський суд, Вищий господарський суд – послідовно визнали безапеляційне право громади УПЦ в селі Птича на власний храм. Однак з надуманих причин на будівлю храму був накладений арешт, а праворадикали та розкольники продовжуть здійснювати сроби силового захоплення церкви.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *