У Польщі побили українських студентів. В Україні осквернили польське кладовище

В Україні осквернили польське кладовище

Протягом кількох останніх днів відбулася низка подій, що можуть свідчити про подальше погіршення українсько-польських стосунків. Дипломатичні відомства України і Польщі проводять зустрічі, консультації, обмінюються заявами, шукають шляхи зниження напруги у двосторонніх відносинах.

Цього тижня стало відомо, що у польському місті Ряшів місцеві жителі побили українських студентів через суперечку стосовно державної приналежності Львова. Згідно з повідомленням поліції, інцидент стався коли українці поверталися з навчання в гуртожиток. По дорозі до них підійшли молодики та запитали, звідки ті, і кому належить Львів — Україні чи Польщі. «Після нетривалої дискусії поляки назвали українців бандерівцями і побили їх», — наголошується в повідомленні. Справу вже передано в окружну прокуратуру Ряшева. Зловмисникам оголошено підозру у побитті на національному грунті. Їм загрожує до 5 років ув’язнення.

Вчора вандали осквернили польське військове кладовище під Києвом, передає польське агентство PAP з посиланням на директора комплексу Богдана Билашивского.  На українській та польській частині кладовища нанесені написи олійною фарбою. На польській частині намальовано «СС Галичина», а на українській — «ОУН-УПА».  Була також спроба зруйнувати вхід на польську частину кладовища.  На місці працює поліція.

Польське посольство у Києві одразу направило в «МЗС України» дипломатичну ноту. «Посол України» в Польщі Андрій Дещиця був викликаний на розмову в МЗС країни. Прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло заявила, що Польща вживатиме адекватні дії у відповідь на осквернення польського меморіалу під Києвом. «Звичайно, наші дії і наші кроки будуть адекватними. Ми повинні знати обставини того, що сталося, чи не була це провокація і який характер мали ці дії», — сказала прем`єрка на прес-конференції у Варшаві.

Водночас продовжуються суперечки навколо заборони в’їзду до України меру польського міста Перемишль Роберту Хомі. Посольство Польщі направило МЗС України ноту з проханням надати повне пояснення щодо обставин для цієї заборони. Віце-міністр закордонних справ Польщі Ян Дзєдзічак заявив, що рішення про заборону, видане меру Перемишля, шкодить польсько-українським відносинам. Він висловив сподівання, що заборону буде негайно скасовано.

В «СБУ» пояснили, що польському чиновнику було заборонено в’їзд до України на 5 років за «участь в антиукраїнських заходах та розпалювання міжнаціональної ворожнечі». Проте «Міністерство закордонних справ України» направило ноту польського зовнішньополітичного відомства на додаткове опрацювання відповідними компетентними органами.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *