Церква святкує Собор Пресвятої Богородиці

Собор Пресвятої Богородиці

8 січня, наступного дня після Різдва Христового, відзначається Собор Пресвятої Богородиці, пам’ять святого Іосифа Обручника, царя Давида (предка по плоті Господа Іісуса Христа) та святого Якова, брата Господнього, сина від першого шлюбу святого Іосифа Обручника. Святий Яків супроводжував разом зі своїм батьком Іосифом Матір Божу та Богонемовля Іісуса під час втечі до Єгипту.

Це свято встановлене на честь Тієї, від якої народився і втілився Спаситель. Собором цей день називається тому, що на відміну від інших свят на честь Пресвятої Богородиці (наприклад, Її Різдво, Благовіщення тощо) у цей день відбувається загальне (соборне) святкування й інших осіб, близьких Пресвятій Діві Марії та Господу Іісусу Христу.

Свято Собору Пресвятої Богородиці має давнє походження, його встановлення відноситься до ранніх часів Християнської Церкви. Офіційну вказівку на святкування Собору Пресвятої Богородиці наступного дня після Христового Різдва можна знайти у 79 правилі VI Вселенського Собору, що відбувся в 681 році.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *